W Platja d’Aro w Hiszpanii rozpoczął się kolejny turniej serii World Table Tennis Youth Contender. We wtorek rywalizują Artur Gromek w U17 i Oleg Stefanowicz U13. Na liście startowej są również Weronika Bobek, Natalia Bogdanowicz i Milena Stefanowicz.

W kategorii do lat 17 rywalami Artura Gromka są Samuel Palusek (Słowacja) i Juan Lopez (Hiszpania). Zaś w U13 Olega Stefanowicz spotka się z Kacprem Piwowarem (Anglia), Aaronem Tamino Sahrem (Luksemburg) i Aritzem Sanzem (Hiszpania). Zawody potrwają w dniach 24-25 maja.

Natomiast w terminie 25-26 maja odbędzie się m.in. turniej U15. Przeciwnikami naszych zawodników będą: Oleg Stefanowicz (Polska), Alan Kurmangalijyev (Kazachstan), Davide Lorenzo Simon (Włochy) oraz Artur Gromek (Polska), Rija Warin (Francja), Francesc Carrera (Hiszpania).

Losowanie zawodów kobiet zaplanowano na czwartek, 26 maja. Terminy gier są następujące: U13, U17 – 28-29 maja, U15, U19 – 29-30 maja.

Biało-Czerwoni startują w Hiszpanii klubowo, a z kolei z powołań reprezentacyjnych Polacy będą walczyli w WTT Youth Contender w czeskim Havirzovie od 6 do 12 czerwca. A już miesiąc później Biało-Czerwonych czekają zmagania w Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Belgradzie (6-15 lipca).

W 2023 roku organizatorem ME Kadetów i Juniorów będzie Polski Związek Tenisa Stołowego, a zawody odbędą się w Gliwicach.