Reprezentanci Polski są już w Tunisie, gdzie w niedzielę rozpoczną udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów. Już jutro turniej drużynowy, a w nim Polki i Polacy, odpowiednio złote i srebrni medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy w Belgradzie.

Polacy (Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki) mają korzystne losowanie, gdyż w 1/8 finału dostali wolny los, a w ćwierćfinale spotkają się z Australią albo Portoryko. Zwycięzca awansuje do półfinału i zapewni sobie medal.

– Wydaje mi się, że zagramy z Australią, ale zobaczymy jutro z kim się zmierzymy. Dwóch zawodników z Australii grało z nami w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Seniorów w chińskim Chengdu, a z Portoryko znam jednego zawodnika Angela Naranjo, ale nigdy z nim nie grałem – mówi Maciej Kubik, Indywidualny Wicemistrz Europy Juniorów.

Spotkanie Portoryko – Australia odbędzie się 4 grudnia o 9:30, a Polacy zagrają z jednym z tych zespołów o medal o 18:30.

Podczas DMŚ w Chengdu Polska pokonała Australia 3:0, a m.in. Miłosz Redzimski wygrał z Nicholasem Lumem 3:2 i Maciej Kubik z Finnem Luu 3:0.

Reprezentantki Polski (Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia) w drużynówce w Tunezji wylosowały w 1/8 finału Koreę Południową. Na lepszą z tych ekip w ćwierćfinale czeka Japonia.

Polacy w drużynie medale Mistrzostw Świata Juniorów zdobywali w 2007 roku w amerykańskim Palo Alto (kobiety) i w 2013 roku w marokańskim Rabacie (mężczyźni).

W 2022 roku w Portugalii po raz pierwszy odbyły się Młodzieżowe MŚ (juniorzy, kadeci). Srebrnymi medalistami w grze pojedynczej zostali Samuel Kulczycki w kategorii juniorów i Miłosz Redzimski w grupie kadetów. Biało-Czerwoni zdobyli też brązowe medale w mikście – Samuel Kulczycki z Francuzką Prithiką Pavade i Miłosz Redzimski z Niemką Mia Griesel.