Łącznie 203 zawodniczek i zawodników z siedmiu krajów Europy wystartowało w 10. edycji Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego w Korfantowie. Zmagania odbywały się w dniach 11 – 12 kwietnia br. na obiektach miejscowej Hali Sportowej. Do Korfantowa przybyli reprezentanci Belgii, Francji, Czech, Ukrainy, Niemiec, Słowacji oraz Polski, a rywalizacja toczyła się w turniejach drużynowym oraz indywidualnych (z podziałem na kategorie).

Wśród zespołów równych sobie nie miał UKS 12 Betard Wrocław, który wyprzedził ekipy TKS Opoka Trzebinia oraz KS Naprzód Borucin.

W kategorii open najlepszym okazał się Piotr Bereziuk (UKS Fan Strzelin), pokonując w finale Marka Mozdyniewicza (TKS Opoka Trzebinia). Trzeci był Marek Kądziela (również TKS Opoka), który po zaciętym meczu zwyciężył utalentowanego nastolatka Artura Grelę (KS Naprzód Borucin).

W rozgrywkach weteranów najlepiej zaprezentował się Robert Świrk (TKS Opoka), wygrywając z Czechem Petrem Janostikiem (Exiteria KST Jesenik), zaś na najniższym stopniu podium stanął inny Czech, Oldrich Vrtal (SK Frydlant).

W kategorii kobiet w finale spotkały się siostry Węgrzyn – w pojedynku czołowych kadetek kraju Anna pokonała Katarzynę. Wyższość zawodniczek UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie musiała uznać Ukrainka Irina Bratejko, która aktualnie reprezentuje barwy Victorii Chróścice, a w Korfantowie zajęła 3. lokatę.

W jubileuszowym, 10. turnieju w Korfantowie wzięło udział łącznie 203 zawodników i zawodniczek – to rekordowa jak dotąd liczba uczestników ze wszystkich edycji rozgrywek. Zawodnicy zmagali się przy stołach tenisowych przez dwa dni, od rana do późnych godzin wieczornych. Najlepsi w turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, medale oraz cenne nagrody. Atrakcją imprezy był podany na zakończenie, jubileuszowy tort z logo turnieju.

Ponadto, podczas trwania zawodów odbywała się sprzedaż koszulek okolicznościowych. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Natalki, mieszkanki Korfantowa. W imieniu dziewczynki organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wyjątkowej imprezy.