17-letni Samuel Kulczycki zajął trzecie miejsce w rywalizacji do 21 lat w turnieju ITTF Challenge Polish Open. W półfinale we Władysławowie przegrał z Francuzem Irvinem Bertrandem 0:3 (9:11, 13:15, 6:11).

W ćwierćfinale reprezentant Polski obronił aż cztery meczbole i ostatecznie wygrał z Niemcem Tobiasem Hipplerem 3:2 (11:9, 6:11, 10:12, 11:8, 12:10).

W finale rywalem Bertranda będzie mistrz świata juniorów w deblu Chińczyk Xiang Peng.

Kulczycki bardzo dobrze rozpoczął także zmagania w gronie seniorów. W pierwszej rundzie pokonał Portorykańczyka Daniela Gonzaleza 4:1, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie Chińczyk Yu Heyi.

Do 1/16 finału awansowali także liderzy kadry biało-czerwonych Jakub Dyjas i Marek Badowski, którzy pokonali po 4:2 – odpowiednio – Greka Ioannisa Sgouropoulosa i Luksemburczyka Christiana Killa. Jedynie mistrz Polski w grze podwójnej Tomasz Kotowski uległ Rumunowi Cristianowi Pletei 2:4.

W drugiej rundzie Dyjas spotka się z występującym w barwach Stanów Zjednoczonych Nicholasem Tio, zaś Badowski zagra z Finem Benedekiem Olahem. W 1/8 finału może dojść do potyczki Badowskiego z Kulczyckim.

W grze pojedynczej kobiet mistrzyni kraju Natalia Bajor wygrała ze Słowaczką Tatianą Kukulkovą 4:2 i jeszcze w piątek zmierzy się z Holenderką Kim Vermaas. Odpadły brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy Katarzyna Grzybowska-Franc oraz Agata Zakrzewska i Julia Szymczak. Wszystkie przegrały z pingpongistkami z Azji.

W piątek wystąpią także polskie deble w 1/8 finału: Bajor/Grzybowska-Franc, Kulczycki/Maciej Kubik, Dyjas/Daniel Górak. Przeciwniczkami Polek będą Słowaczki Kukulkova i Natalia Grigelova, zaś Polacy zagrają z dueteami z Hongkongu i Japonii.