– Zgrupowanie seniorów w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo i młodzieżowy turniej ITTF WTT Youth Contender w Linzu – takie są najbliższe plany naszych reprezentacji – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Plany na ten miesiąc zostały zmienione po przełożeniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 w Bukareszcie (pierwotny termin 13 – 17 kwietnia) i Drużynowych Mistrzostw Świata w chińskim Chengdu. Nasze zawodniczki miały tam rywalizować od 17 do 26 kwietnia.

– W kwietniu nie ma turniejów seniorskich. Selekcjoner męskiej kadry narodowej Tomasz Krzeszewski ma zaplanowane zgrupowanie w COS Cetniewo we Władysławowie w dniach 24 kwietnia – 1 maja. Mają przyjechać także Czesi w pięcioosobowym składzie oraz czwórka naszych juniorów – powiedział Stefan Dryszel.

Natomiast zawody międzynarodowe serii World Table Tennis Contender dla kadetów i juniorów w austriackim Linzu są zaplanowane od 27 kwietnia do 3 maja.

– Do turnieju w Linzu zgłoszonych zostało dwóch juniorów (Mateusz Zalewski i Alan Kulczycki), trzy juniorki (Anna Brzyska, Anna Kubiak i Julia Furman), oraz dwóch kadetów i dwie kadetki. Powołani są: Rafał Formela, Marcel Błaszczyk, Natalia Bogdanowicz i Natalia Gaworska. Czekamy na potwierdzenie startu z klubów kadetów i kadetek, bo zawody są bezpośrednio przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (5 – 8 maja) i być może niektórzy trenerzy będą woleli mieć zawodników u siebie – dodał dyrektor sportowy PZTS.

W międzyczasie odbędą się również Mistrzostwa Polski Juniorów w Gliwicach – od 21 do 24 kwietnia.

Niektórzy z kadrowiczów i kadrowiczek wystąpią także w kwietniu w ćwierćfinałach Lotto Superligi mężczyzn i półfinałach Ekstraklasy kobiet.

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.