W piątek (7 stycznia) i niedzielę (9 stycznia) odbędą się dwie kolejki meczów w grupach mistrzowski i spadkowej Lotto Superligi. Rywalizacja potrwa do marca, a następnie rozegrana zostanie faza play-off z udziałem 8 drużyn. Zmagania systemem pucharowym – ćwierćfinały, półfinały i finał – wyłonią Mistrza Polski w sezonie 2021/22.

Po rozegraniu 13 kolejek zespoły uczestniczące w rozgrywkach Lotto Superligi zostały podzielone na dwie grupy. W mocniejszej znalazły się Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 31 punktów, Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 29, Energa Manekin Toruń 28, Sokołów Jarosław 24, Mistrz Polski Dekorglass Działdowo 24, Dojlidy Białystok 23 i AZS AWFiS Balta Gdańsk 22.

W silniejszej grupie będą walczyć o rozstawienie w play-off. Pierwsza drużyna w ćwierćfinale zagra z ósmą, druga z siódmą, trzecia z szóstą i czwarta z piątą.

Ósmym uczestnikiem play-off zostanie najlepszy klub z grupy spadkowej. Obecnie sytuacja w tabeli wygląda następująco: Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 19 punktów, Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 19, Polonia Bytom 17, Olimpia Unia Grudziądz 15, Akademia Zamojska Zamość 15, Energa Morliny Ostróda 6, Poltarex Pogoń Lębork 5. Dwie najsłabsze drużyny spadną do 1 ligi.

W piątek (7 stycznia) i niedzielę (9 stycznia) rozegranych zostanie 12 meczów. W grupie mistrzowskiej, m.in. obrońca tytułu Dekorglass Działdowo spotka się z Sokołowem SA Jarosław i będzie to rewanż za półfinał poprzedniego sezonu, a lider Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z wiceliderem Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W grupie spadkowej już w piątek może dojść do zmiany lidera, gdyż pauzuje Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, zaś m.in. Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów zagra Poltarex Pogoń Lębork, a Polonia Bytom z Energa Morliny Ostróda.

Program meczów Lotto Superligi

7 stycznia, g. 18:00

grupa mistrzowska
AZS AWFiS Balta Gdańsk – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
Dojlidy Białystok – Energa Manekin Toruń
Dekorglass Działdowo – Sokołów SA Jarosław
pauzuje Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

grupa spadkowa
Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – Poltarex Pogoń Lębork
Polonia Bytom – Energa Morliny Ostróda
Akademia Zamojska Zamość – Olimpia Unia Grudziądz
pauzuje Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów

9 stycznia, g. 16:00

grupa mistrzowska
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
Energa Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta Gdańsk
Sokołów SA Jarosław – Dojlidy Białystok
pauzuje Dekorglass Działdowo

grupa spadkowa
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów
Polonia Bytom – Poltarex Pogoń Lębork
Olimpia Unia Grudziądz – Energa Morliny Ostróda
pauzuje Akademia Zamojska Zamość