Piotr Cyrnek (UKS Villa Verde Olesno) pokonał Pawła Chmiela (KTS Gliwice) 3:2 w finale gry pojedynczej 37 Mistrzostw Polski Strażaków w tenisie stołowym, które odbyły się w Gliwicach.

– W finale przegrywałem z Pawłem Chmielem 0:2, ale później wygrałem 3 sety z rzędu i zdobyłem złoty medal. Paweł bronił tytułu wywalczonego w 2019 roku w Wałbrzychu. W poprzednim sezonie nie było zawodów z powodu pandemii – mówi Piotr Cyrnek, który być może ponownie spotka się z Pawłem Chmielem w rozgrywkach grupy południowej 1 ligi.

Turniej strażaków stał na wysokim poziomie, a wzięła w nim udział spora grupa strażaków z przeszłością w klubach Lotto Superligi. Część z nich gra obecnie w klubach 1-ligowych.

– W ćwierćfinale pokonałem Piotra Chmiela 3:1, Jarosław Tomicki wygrał z Sebastianem Lubasiem 3:0, Paweł Chmiel z Tomaszem Wdowikiem 3:0 i Krzysztof Marcinowski z Maciejem Stochmalem 3:1. W półfinale ograłem Jarka Tomickiego 3:2, a Paweł Chmiel Krzysztofa Marcinowskiego 3:0.

W finale zawodów drużynowych w hali Centrum Kulturalno-Sportowego „Łabędź” w Gliwicach KW PSP w Katowicach (Wicemistrz Polski 2019) wygrał z KW PSP w Rzeszowie (Mistrz Polski 2019).

– Zespół ze Śląska w składzie Tomicki, Lubaś, Steuer, Wróbel wywalczył złoto po wygranej minimalnej 5:4 z naszym zespołem, tj. Marcinowskim, Cyrnkiem, Tomaszem Jurkiewiczem. Przed 2 laty w drużynie z Katowic nie grał kontuzjowany Tomicki, a u nas występował Lubaś, który w tamtym roku zmienił miejsce służby na Katowice – dodał Piotr Cyrnek.

Organizatorami Mistrzostw Polski były Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach oraz Komenda Miejska PSP w Gliwicach.