Już 14 października bieżącego roku między 9:00 a 20:00 PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum Polski. Tego dnia w Biznes Klubie oraz na promenadzie wewnętrznej najpiękniejszego stadionu w naszym kraju, na prawie 90 stołach do tenisa stołowego odbędzie się największy w Polsce otwarty turniej dziewcząt i chłopców. Jego organizatorem jest Polski Związek Tenisa Stołowego, który przygotował na ten dzień dla wszystkich uczestników mnóstwo atrakcji.

W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy nie tylko z klubów tenisa stołowego, ale także wszyscy którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji. W szranki staną dzieci w kilku kategoriach wiekowych. Rejestracja do turnieju odbędzie się w dniu imprezy w recepcji Biznes Klubu PGE Narodowego.

Pojedynki finałowe zostaną rozegrane na efektownie zaaranżowanym stole centralny. Wszyscy uczestnicy ogólnopolskiego turnieju dziewcząt i chłopców otrzymają upominki a najlepsi zdobędą puchary oraz nagrody. Uroczysta dekoracja najlepszych pingpongistów odbędzie się na scenie głównej, z której imprezę poprowadzi znany dziennikarski duet TVP – Sylwia Dekiert oraz Rafał Patyra.

Pingpongowy PGE Narodowy od rana, do późnego wieczora będzie dosłownie kipiał od sportowych atrakcji. Największe z nich będzie można podziwiać na stole centralnym wyposażonym w trybuny, z którego mecze oraz pokazowe gry transmitowane będą na żywo w TVP Sport. Imprezę odwiedzą miedzy innymi Jörgen Persson i Peter Korbel, którzy rozegrają ze sobą pokazowy pojedynek aby następnie wraz z Lucjanem Błaszczykiem przeprowadzić instruktażową klinikę i wziąć udział w „Lucjan Błaszczyk Show” pokazując najbardziej spektakularne pingpongowe triki. Podczas eventu na stole centralnym zostanie rozegrany także mecz Gwiazd Superligi Północ-Południe.

„Takie imprezy są niezbędne, zaryzykowałbym stwierdzenie, iż jest ich za mało. A warto, bo nie ulega wątpliwości że promocja sportu powinna leżeć w interesie większości środowisk.” – mówi Leszek Kucharski, medalista mistrzostw świata i Europy w tenisie stołowym.

W jaki sposób można jeszcze bardziej zachęcić dzieci do gry w tenisa stołowego?

Aby osiągnąć sukces należy mądrze i ciężko pracować, jak w każdej dziedzinie życia. Potrzebne są wszelkiego rodzaju happeningi, promocja wydarzeń międzynarodowych, ale najważniejszą sprawą wydaje mi się wykreowanie i wyszkolenie gwiazdy. Można to zauważyć na przykładzie innych dyscyplin sportu. Takie nazwiska jak Małysz, Kubica, czy Lewandowski pociągnęły swoje dyscypliny. Również lata świetności polskiego tenisa stołowego kojarzone są z konkretnymi nazwiskami. – dodaje Kucharski.

Podczas Pingpongowego PGE Narodowego Polski Związek Tenisa Stołowego przygotował także konkursy dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w strefie Ministerstwa Sportu i Turystyki , otwarty turniej amatorów oraz akademię nauki gry z trenerami kadry narodowej oraz najlepszych polskich klubów, w której wszyscy chętni będą mogli poznać ciekawe zagrania oraz taktykę gry.

Weź swoją rakietkę i koniecznie odwiedź nas 14 października na PGE Narodowym podczas największego w Polsce pingpongowego święta!

Regulamin imprezy wraz z regulaminem turniejów dostępny będzie na stronie www.pzts.pl oraz na oficjalnym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/PolskiTS/. Liczba uczestników w turnieju jest ograniczona.

Do zobaczenia na „Pingpongowym PGE Narodowym”, na który wstęp jest wolny. Wejście bramą nr 5 (od Wybrzeża Szczecińskiego) – kołowrót „i”

Scenariusz ramowy Pingpongowego PGE Narodowego

8.00 – 10.00 rejestracja zawodników turnieju dzieci
10.00 – 11.00 rejestracja do turnieju open i VIP
10.00 – 10.30 losowanie drabinek
10.30 rozpoczęcie turnieju dzieci
11.00 rozpoczęcie gier na Stole Głównym
12.00 rozpoczęcie turnieju open i VIP
13.00 rozpoczęcie turnieju dziennikarzy

Aktywności na Stole Głównym

11.00 – 11.30 przywitanie gwiazd i przedstawienie atrakcji
11.30 – 12.30 Mecz Gwiazd Superligi w nowatorskim formule – na czas
12.30 – 13.15 mecze w z udziałem Mistrza Świata Andrew Baggaley’a
13.15 – 14.00 mecz pokazowy Natalii Partyki z zaproszonymi gośćmi
14.10 – 14.25 Mecz Gwiazd: Jörgen Persson – Petr Korbel
14.25 – 14.50 Lucjan Błaszczyk Show
14.50 – 15.30 mecz pokazowy gości specjalnych
15.30 – 16.00 finał turnieju dziennikarzy
16.00 – 19.00 gry finałowe poszczególnych turniejów
19.00 – 19.30 finał turnieju open

Plakat