Na pełnych obrotach działa Kluczowy Program Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Pingpongowe Marzenia z PSE, będący elementem „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”.

W 70 miastach na terenie całej Polski odbywają się zajęcia prowadzone w ramach Programu Pingpongowe Marzenia z PSE.

Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego” realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zadaniem programu jest umożliwienie bezpłatnego udziału dzieciom ze szkół podstawowych w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego.

„Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera.” – pisze Jerzy Grycan, były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym, w „Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego”.

W ramach Projektu Pingpongowe Marzenia z PSE prowadzone jest finansowanie pracy trenerów tenisa stołowego, zakup sprzętu sportowego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów pracujących z dziećmi, a także organizacja obozów sportowych dla najlepszych zawodników, biorących udział w programie.

W listopadzie w ramach Programu odbędą się również dwa turnieje „Do Mistrzostwa z PSE”. Pierwszy z nich będzie miał miejsce 18 listopada w Wiązownej, drugi zaś 24 listopada w Gorzowie Wielkopolskim. Szczegóły opublikowane zostaną niebawem.

Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu, Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.