Poznaliśmy zwycięzców zmagań w singlu i deblu w największym ogólnopolskim turnieju skrzatów i żaków – Pingla Cup w Grodzisku Mazowieckim.

To zawody, w których występowali m.in. Miłosz Redzimski, Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Wiktoria Wróbel i Aleks Pakuła, dziś już medaliści Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych.

W tegorocznej ósmej edycji Pingla Cup, w grze pojedynczej triumfowali: skrzatki i skrzaci – Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) i Wojciech Flaumenhaft (AZS Fibrain Politechnika Rzeszów); żaczki i żacy – Izabela Skowrońska (KS Nowa Era Toruń) i Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki).

W grze deblowej zwyciężali: Miłosz Grocholski i Jakub Pankowski (LKS Odra Głoska/LUKS Chełmno) w skrzatach oraz Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) i Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów) w żakach.

W nowej hali sportowo-widowiskowej w Grodzisku Mazowieckim rywalizowała m.in. grupa medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski żaków w Olkuszu.

Mistrzowie i Wicemistrzowie VIII Pingla Cup:

Skrzatki: Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) – Julia Szarmach (MLKS Ostródzianka Ostróda) –
Skrzaci: Wojciech Flaumenhaft (AZS Fibrain Politechnika Rzeszów) – Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska)
debel: Miłosz Grocholski/Jakub Pankowski (LKS Odra Głoska/LUKS Chełmno) – Antoni Szarmach/Wojciech Flaumenhaft (MLKS Ostródzianka Ostróda/AZS Fibrain Politechnika Rzeszów)

Żacy: Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) – Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów)
Żaczki: Izabela Skowrońska (KS Nowa Era Toruń) – Greta Kowalik (LUKS Chełmno)
debel: Hubert Kwieciński/Jakub Turecki (KTS Wicher Lisiec Wielki/UKS Gryf Gdów) – Karol Kaczmarczyk/Adam Stachowiak (MKS Skawa Wadowice/KS AZS UWM w Olsztynie)

Pełne wyniki: https://bogoriagrodzisk.pl/pinglacup/pingla-cup-2022/turnieje