Płock będzie gospodarzem 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2023 roku. Turniej odbędzie się w dniach 24-26 marca.

MP w najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej – seniorek i seniorów – wracają na Mazowsze po długiej przerwie. W 1984 i 1986 roku zawody rozgrywano w Warszawie.

Za każdym razem w finale singla mężczyzn wygrywał Andrzej Grubba, pokonując – odpowiednio – Stefana Dryszela i Leszka Kucharskiego. Wśród kobiet triumfowały Katarzyna Calińska (1984) i Jadwiga Kawałek (1986).

Rok 1986 był szczególny dla polskiego tenisa stołowego, bowiem dwóch reprezentantów naszego kraju stanęło na podium Mistrzostw Europy w Pradze – srebro zdobył Leszek Kucharski, a brąz Andrzej Grubba. W drużynie wywalczyli brązowy medal razem ze Stefanem Dryszelem, Andrzejem Jakubowiczem, Norbertem Mnichem.

A jeśli chodzi o płocki tenis stołowy, jeszcze 20 lat temu Alumn, z grającym trenerem Jarosławem Kołodziejczykiem, występował – przez trzy sezony – w najwyższej klasie (dzisiejszej Lotto Superlidze). Prezesem był bardzo zaangażowany w działalność klubu ks. Józef Szczeciński (zmarł niecały rok temu – red.), który zorganizował mecz ligowy np. w Cieksynie.

Dziś w 2 lidze grają zawodniczki Nadwiślanina Płock. Skład MLUKS tworzą w większości młode i bardzo młode tenisistki stołowe.