W pierwszej części 2021 roku zainaugurowane zostaną nowe klubowe rozgrywki Europejskiej Unii Tenisa Stołowego – Europe Trophy. Już teraz wiemy, że Polskę w tych zmaganiach reprezentować będzie przynajmniej jeden przedstawiciel.

Oficjalnie proces rejestracyjny drużyn do Europe Trophy zostanie uruchomiony w najbliższym czasie i potrwa do listopada, jednak już teraz wiemy, że na start w tych rozgrywkach zdecyduje się Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. – Chcemy spróbować swoich sił w nowych rozgrywkach. Na trybunach pojawia się w naszej hali coraz więcej kibiców i chcemy, aby do Suchedniowa przyjeżdżały coraz mocniejsze zespoły – mówi Marcin Glijer, prezes klubu z województwa świętokrzyskiego.

W sezonie 2019/2020 gracze z Suchedniowa debiutowali w innych europejskich rozgrywkach TT Inter Cup, w których dotarli do finału turnieju o trofeum Josefa Simecka. Rywalem Global Pharmy Orlicz 1924 w decydującym spotkaniu będzie włoski ASC TT Raiffeisen Sarnthein. – Spotkanie finałowe zostało zaplanowane na 19. września, jednak trudno przewidzieć, czy dojdzie do skutku. Sytuacja jest dynamiczna i myślę, że musimy czekać na rozwój zdarzeń związanych z pandemią koronawirusa – dodaje sternik czołowej drużyny 1. ligi w grupie południowej.

Europe Trophy to nowe rozgrywki klubowe na Starym Kontynencie dla drużyn męskich i żeńskich. W pierwszych dwóch rundach (każda runda odbywać się będzie systemem turniejowym) zespoły rywalizować będą w kilku strefach. Polska znalazła się w grupie z Czechami, Niemcami, Słowacją, Węgrami, Austrią i Liechtensteinem. Triumfatorzy stref awansują do turnieju finałowego.