Grające po raz drugi razem Agata Zakrzewska (Enea Siarkopol Tarnobrzeg) i Martyna Lis (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zdobyły w Nowym Dworze Mazowieckim tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Polski. W finale pokonały Katarzynę i Annę Węgrzyn (AZS UE Wrocław) 3:0, z którymi przegrały 2:3 w ćwierćfinale tegorocznych Indywidualnych MP w Częstochowie. Bliźniaczki Węgrzyn triumfowały przed dwoma miesiącami.

– Pomysłodawcami naszego debla byli nasi trenerzy Zbigniew Grześlak i Zbigniew Nęcek. Duet został stworzony z myślą o wspólnej pracy i codziennych przygotowaniach do najważniejszych zawodów. Trenujemy razem w ośrodku w Grodzisku Mazowieckim, co umożliwiło nam rozwijanie wspólnej strategii gry – mówią złote medalistki Młodzieżowych MP z 2022 roku.

W Nowym Dworze Maz. Agata Zakrzewska (ur. w 2000 roku) i Martyna Lis (2002) wygrały 4 mecze. To był jednocześnie wspólny debiut w grze podwójnej w MME i tym samym… ostatni, bowiem pierwsza z wymienionych zawodniczek kończy występy w kategorii młodzieżowej. Ale będą mogły razem rywalizować w deblu w IMP przez długie lata.

– Najtrudniejszą grą był półfinał z Zuzanną Błażejewicz i Aleksandrą Michalak, ponieważ rywalizowałyśmy z naszą koleżanką Olą Michalak, z która trenujemy na co dzień w Grodzisku Mazowieckim – dodały triumfatorki turnieju.

W finale Martyna Lis i Agata Zakrzewska były nie do zatrzymania, a w drugim secie z bliźniaczkami Węgrzyn zwyciężyły 11:1.

– Siostry Węgrzyn są bardzo doświadczonym i mocnym deblem. Spotkałyśmy z nimi w Częstochowie, więc miałyśmy materiał do analizy. Byłyśmy nastawione na trudny i wyrównany pojedynek, dlatego starałyśmy się dokładnie pilnować swoich założeń taktycznych i pokazywać jak największą wolę walki – zapewniły Młodzieżowe Mistrzynie Polski.

Agata Zakrzewska, Drużynowa Wicemistrzyni Polski, zdobyła w MMP 2022 także brązowe medale w singlu oraz mikście z Kacprem Petasiem. – Jestem zadowolona z tego startu, bowiem zagrałam dużo spotkań na dobrym sportowym poziomie. Szczególnie cieszą mnie medale w grach singlowej i deblowej, gdyż nad którymi wspólnie pracowaliśmy z trenerami i zawodnikami.