Trzy polskie kluby zagrają o tytuły w europejskich pucharach w sezonie 2022/23. Jako pierwszy szansę spróbuje wykorzystać KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, który w najbliższy weekend 18-19 marca wystąpi w turnieju finałowym Europe Trophy w Atenach.

W piątek, 17 marca do greckiej stolicy polecą czterej zawodnicy klubu z województwa świętokrzyskiego – Daniel Bąk, Piotr Cyrnek, Robert Floras oraz grający menedżer Bartosz Majcher. Zabraknie w składzie japońskich tenisistów stołowych.

Na papierze najsilniejszy skład ma gospodarz Olympiacos SFP Pireus, ale pytanie brzmi, kto zagra z najlepszych zawodników tego zespołu? Są to Andrej Gacina, Tomislav Pucar (obaj występowali w klubach polskiej LOTTO Superligi), Anglik Liam Pitchford, Hiszpan Jose Enio Mendes.

W chorwackim zespole wyróżniają się Filip Cipin (bilans 17-2 w tamtejszej superlidze), Miho Simović (13-2) i Tomislav Japec (10-3). Z kolei w ekipie z Luksemburga występują m.in. Niemiec Zoltan Fejer-Konnerth, Białorusin Gleb Shamruk i Szwed Mats Sandell.

W grupie B będzie rywalizować m.in. austriacki Panaceo Stockerau, którego pingpongistą jest Michał Bańkosz.

Program meczów KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w finale, grupa A – 18 marca:
9:00 – STK Libertas Marinkolor Dubrovnik (Chorwacja)
14:00 Olympiacos SFP Pireus (Grecja)
18:30 DT Hueschtert-Folscht (Luksemburg)

Później w finale Pucharu Europy i Ligi Mistrzyń zagrają Dekorglass Działdowo i Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Terminarz gier przedstawia się następująco:

Liga Mistrzyń
30 marca Metz TT – Enea Siarkopol Tarnobrzeg, 5 kwietnia Enea Siarkopol – Metz

Puchar Europy
1 kwietnia Dekoglass Działdowo – GV Hennebont, 4 kwietnia Hennebont – Dekorglass