Pochodząca z Pekinu reprezentantka Stanów Zjednoczonych Wu Yue, w nadchodzącym sezonie zagra w zespole Enea Siarki Tarnobrzeg. 29-latka jest pierwszą w historii klubu reprezentantką Stanów Zjednoczonych, która w nadchodzącym sezonie zagra w drużynie tenisistek stołowych z Tarnobrzega.

Wu Yue reprezentowała USA na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest złotą medalistką igrzyska Panamerykańskich w singlu i drużynie (2015). Pochodzi z Pekinu, w tenisa stołowego zaczęła grać w wieku 8 lat. W Stanach używa imienia Jennifer.

Mam nadzieję, że będzie to świetny sezon. Moje nowe koleżanki to zawodniczki klasy światowej, prezentujące bardzo wysoki poziom. Do tego projektu przekonał mnie także „team spirit”, z którego słynie Tarnobrzeg. Zapewniam wszystkich kibiców, że zawsze walczę do ostatniego punktu i nigdy się nie poddaje. Mam nadzieję, że fani będą się dobrze bawić, kiedy będę przy stole – zapowiada Wu Yue.

Amerykanka stawia przed sobą wysokie cele. Jej marzeniem jest uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich, które w 2020 roku rozegrane zostaną w Tokio.

– Wu Yue sama zaproponowała swoją grę w naszej drużynie. To doświadczona, ale i zdolna zawodniczka. Gra widowiskowo, będzie solidnym wzmocnieniem naszego zespołu – podsumowuje trener ekipy mistrzyń Polski z Tarnobrzega, Zbigniew Nęcek.