Pięcioro polskich tenisistów stołowych zagra w rozpoczynającym się w środę turnieju World Tour (cykl ITTF Challenge Plus) w Lizbonie. W singlu najwyżej rozstawieni są Chińczycy – piąta rakieta świata Liu Shiwen oraz zajmujący trzecie miejsce w rankingu Lin Gaoyuan.

W składzie biało-czerwonych znaleźli się: półfinalistka niedawnego TOP 16 Natalia Partyka, mistrzyni kraju Natalia Bajor, Magdalena Sikorska oraz dwukrotny wicemistrz Polski Marek Badowski i brązowy medalista ubiegłorocznych MP Patryk Zatówka.

Długo nie było pewne, czy w portugalskiej stolicy wystąpi Zatówka. Zawodnik niemieckiego FC Saarbruecken miał kłopoty z barkiem.

– W poniedziałek wróciłem do treningów i na szczęście nie czułem kompletnie bólu, chociaż nie były to zajęcia na 100 procent – stwierdził Zatówka.

Debel Zatówka/Badowski został rozstawiony z numerem czwartym. Bajor i Partyka zagrają z „szóstką”. W kwalifikacjach singla nie musi uczestniczyć Partyka (nr 15).

W pierwszych meczach dwudniowych eliminacji Sikorska zagra ze Słowaczką Evą Jurkovą, a lepsza z tej pary spotka się z Bajor. Zatówka spotka się z Izraelczykiem Michaelem Tauberem, zaś Badowski z triumfatorem pojedynku między Chińczykiem Sai Linweiem i Hiszpanem Adrianem Morato.

Polacy wystąpią także w eliminacjach gry mieszanej – Bajor i Badowski zmierzą się ze Szwajcarami Rachel Moret i Lionelem Weberem, a Partyka i Zatówka z Białorusinami Nadieżdą Bogdanową i Pawłem Płatonowem.

W dniach 1-3 marca krajowa czołówka uczestniczyć będzie w indywidualnych mistrzostwach Polski w Gliwicach.