W środę 24 listopada 2021 roku odbył się Kongres Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Spotkanie delegatów ze względu na trwającą epidemię COVID-19 miało charakter hybrydowy – spotkanie stacjonarne odbyło się w Houston w czasie trwających Mistrzostw Świata w Tenisie Stołowym, dodatkowo uczestnicy łączyli się z Kongresem za pośrednictwem internetu.

Annual General Meeting rozpoczęło się o godzinie 8:00 czasu lokalnego Houston (15:00 polskiego czasu). Agenda Kongresu obejmowała poza wyborami nowego Prezydenta i Członów Zarządu ITTF głosowania nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2020 oraz przyjęciem budżetu na kolejne lata, zatwierdzeniem raportów poszczególnych Komisji ITTF, zatwierdzeniem raportów Federacji Kontynentalnych, zatwierdzeniem raportów przedstawicieli Zarządu ITTF, wprowadzeniem szeregu zmian w Konstytucji ITTF, a także wybór organizatora Mistrzostw Świata w Tenisie Stołowym w 2024 roku.

Nowym Prezydentem Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego została Petra Sörling, która przez cztery ostatnie lata pełniła funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych. W składzie nowego Zarządu ITTF znaleźli się: Wahid Oshadi z Nigerii, Guoliang Liu z Chin, Alaor Azevedo z Brazylii, Khalil Al-Mohannadi z Kataru, Alaa Meshref z Egiptu, Roland Natran z Węgier oraz Graham Symons z Australii.

Mistrzostwa Świata w 2024 roku odbędą się w Busan w Korei Południowej. Busan miało gościć czempionat w 2020 roku jednak ze względu na pandemię mistrzostwa zostały odwołane. Miastem konkurującym z Busan o prawo organizacji wydarzenia było argentyńskie Buenos Aires. Decyzja o organizacji turnieju w Korei zapadła wynikiem głosowania 97 do 46 dla Busan.

Polski Związek Tenisa Stołowego na Kongresie ITTF reprezentowali Prezes Zarządu PZTS Dariusz Szumacher oraz Marcin Frej.

Nagranie Kongresu można obejrzeć >>> TUTAJ <<<
Dokumentu kongresowe wraz z propozycjami zmian w Konstytucji dostępne >>> TUTAJ <<<