– Brązowy krążek Miłosza Redzimskiego na mistrzostwach Europy kadetów w grze pojedynczej i medale naszych zawodników na World Cadet Challenge we Władysławowie to największe sukcesy reprezentantów Polski do lat 15 w 2019 roku – ocenia Jakub Perek, trener naszej kadry kadetów.

– Nasi młodzi zawodnicy zaliczyli w ostatnich dwunastu miesiącach wiele udanych występów międzynarodowych. Oprócz mistrzostw Europy kadetów w Ostrawie i World Cadet Challenge, na których Polacy stawali na podium, cieszy mnie również srebrny medal Miłosza Redzimskiego i Mateusza Zalewskiego wywalczony w Chorwacji. Na tych zawodach nasi reprezentanci wyeliminowali m.in. czołowych kadetów z Chin – dodaje Perek, który w przeszłości należał do czołówki juniorów na Starym Kontynencie.

Jakub Perek na co dzień łączy z sukcesami funkcje zawodnika i trenera. – Mieszkam w Zielonej Górze, gdzie prowadzę zajęcia z młodymi zawodnikami. Sam staram się także trenować raz dziennie. Oczywiście jeśli zdrowie na to pozwala – mówi lider 1-ligowej Palmiarni. – Już od kilku sezonów towarzyszę kadetom podczas międzynarodowych występów. Wcześniej pełniłem jednak rolę trenera asystenta, a teraz jestem głównym szkoleniowcem – dodaje leworęczny tenisista stołowy.

Zespół Perka – Palmiarnia Zielona Góra po pierwszej rundzie zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce w 1. lidze w grupie północnej i jest jednym z faworytów do powrotu do LOTTO Superligi. Indywidualnie srebrny medalista mistrzostw Europy kadetów w grze mieszanej z 2001 roku wygrał 17 z 18 pojedynków. – To była udana runda w wykonaniu naszego zespołu. Jest duża szansa na to, że zagramy w barażach o awans do LOTTO Superligi, jednak na razie o tym nie myślimy. Skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Dobra gra w fazie zasadniczej nie daje bezpośredniego awansu. Musimy cały czas ciężko trenować i walczyć w każdym spotkaniu – zakończył Jakub Perek, który w przeszłości z powodzeniem występował już w LOTTO Superlidze.

W krajowym rankingu seniorów Jakub Perek zajmuje aktualnie 11. miejsce.