Paweł Fertikowski ogłosił w niedzielę zakończenie kariery zawodniczej. – Przyszedł czas, aby powiedzieć dość – napisał na swoim profilu na facebooku tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo.

Swoją karierę leworęczny zawodnik rozpoczynał w Sparcie Złotów. Następnie trafił do ZKS-u Drzonków. Podczas swojej przygody z tenisem stołowym Fertikowski bronił także barwy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Spójni Warszawa i ostatnio Dekorglassu Działdowo.

– Kończę swoją karierę jako zawodnik. Dziękuję po prostu wszystkim – rodzinie, przyjaciołom, kolegom, koleżankom, trenerom, prezesom, działaczom, lekarzom, fizjoterapeutom, psychologom i kibicom. Wszystko w liczbie mnogiej, ponieważ jest was wielu a nie chciałem nikogo pominąć. Jestem wam wdzięczny za wszystko – dodał Paweł Fertikowski, który w 2015 roku dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w grze mieszanej.

W ostatnim czasie reprezentant Dekorglassu Działdowo zmagał się z problemami zdrowotnymi, które skłoniły go do zakończenia kariery. – Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, gdy sportowiec musi zaakceptować pewne rzeczy, na które nie ma wpływu (kontuzje). Szkoda, że teraz, bo chęci wielkie i miałem jeszcze sporo do pokazania. Ale cóż, tak miało być – napisał były gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Zdobywca Pucharu ETTU wraz z Dekorglassem Działdowo przyznał, że swoją karierę kończy jako spełniony zawodnik. – Kończę jako spełniony zawodnik nie tylko dlatego, bo coś udało mi się zrobić, osiągnąć, ale przede wszystkim dlatego, bo potrafiłem zawsze wstać po mocnym upadku. I wiem, że to co mogłem zrobić to zrobiłem – dodał Paweł Fertikowski.