Wicemistrz Lotto Superligi z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki Pavel Širuček wystąpi z reprezentacją Czech na Mistrzostwach Europy w Warszawie (22-27 czerwca).

Czeska Federacja ogłosiła 7-osobowy skład: mężczyźni – Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský, kobiety – Hana Matelová, Zdena Blašková, Karolína Mynářová, Kateřina Tomanovská.

Wiadomo już, że poza singlem Pavel Širuček zagra w deblu z Tomášem Polanským. W mikście wystąpią Lubomír Jančařík i Hana Matelová oraz Hana Matelová ze Słowaczką Barborą Balážovą. Wkrótce zostaną ustalone składy pozostałych par deblowych.

O ile kadra męska, prowadzona przez Josefa Plachý’ego, ma swoją trójkę liderów, o tyle długo trwał wybór zawodniczek do reprezentacji. – Nie było wątpliwości co do nominacji dla Hany Matelovéj, naszej długoletniej jedynki i deblistki światowego formatu. Zdena Blašková i Karolína Mynářova zapewniły sobie miejsce po udanym występie w turnieju wewnętrznym. Jako trener reprezentacji zaproponowałem także nazwisko Kateřiny Tomanovskiej – mówił trener Petr Nedoma.

Po raz pierwszy w ME Seniorów zagra Zdena Blašková, medalistka Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. W turnieju w Havířově wygrała 4 mecze i 1 przegrywała, wyprzedzając Karolínę Mynářovą 3-2, Kateřinę Tomanovską 3-2, Markétę Ševčíková 2-3, Gabrielę Štěpánovą 2-3, Tamarą Tomanovą 1-4.