Wicemistrzyni Polski w singlu z 2020 roku i brązowa medalistka IMP z 2021 roku Paulina Krzysiek zagra w nowym sezonie w greckim zespole ASEA Sarises Florinas. Priorytetem będą jednak dla niej występy w Starcie Nadarzyn.

– Podpisałam kontrakt z drużyną, która będzie walczyć o zwycięstwo w lidze greckiej i jak najlepszy wynik w Pucharze Europy ETTU. W składzie są trzy Francuzki, dwie Greczynki, Rosjanka i ja. Od wielu czynników zależy to, w ile meczach zagram, ale chciałabym grać jak najwięcej – mówi Paulina Krzysiek.

Nowy klub polskiej zawodniczki ma siedzibę w mieście Florina w północno-zachodniej Grecji, w pobliżu granicy z Macedonią Północną.

W Pucharze Europy ETTU ASEA Sarises Florinas spotka się w jednej grupie z rywalkami z Rosji, Włoch, Hiszpanii i Słowacji.

– Oczywiście zostaję w Nadarzynie i to klub w Polsce jest moim priorytetem – dodała Paulina Krzysiek.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w singlu zdobyła brąz po półfinałowej porażce z Katarzyną Grzybowską-Franc 2:4. W finale debla Paulina Krzysiek i Tomasz Lewandowski ulegli Katarzynie Węgrzyn i Samuelowi Kulczyckiemu 1:3.

Natomiast w 2020 roku Paulina Krzysiek odniosła życiowy sukces w grze pojedynczej IMP, bowiem doszła do finału. Uległa w nim Natalii Bajor 3:4.