Paulina Krzysiek będzie jedną z uczestniczek niedzielnego LOTTO Superliga Cup w studio TVP Sport. Rywalką wicemistrzyni Polski będzie aktualnie najlepsza tenisistka stołowa w naszym kraju – Natalia Bajor.

Sezon 2019/2020 jest bardzo udany dla Krzysiek. Leworęczna zawodniczka podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej, ulegając tylko w spotkaniu finałowym Natalii Bajor. W ekstraklasie kobiet reprezentantka Startu Nadarzyn wygrała 14 z 26 pojedynków. Ostatecznie drużyna wicemistrzyni kraju ukończyła sezon na siódmej pozycji.

– Liczyłam, że jako drużyna zajmiemy lepsze miejsce w lidze. Niestety, zagrałyśmy kilka słabszych meczy i do samego końca musiałyśmy walczyć o utrzymanie. Ze swojej gry też nie jestem w stu procentach zadowolona. Grałam trochę nierówno w tym sezonie, zdarzały mi się bardzo dobre mecze a zaraz po nich bardzo słabe – mówi Paulina Krzysiek.

W najbliższą niedzielę w studio TVP Sport odbędzie się pierwszy turniej tenisa stołowego w Polsce od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Jedną z uczestniczek zawodów będzie leworęczna Krzysiek, która zmierzy się z Natalią Bajor. Formuła niedzielnego turnieju nieco różni się od standardowych imprez tenisa stołowego. Zawodniczki w siedzibie TVP Sport rywalizować będą w 12-minutowym pojedynku. – Pierwszy raz będę grała takim systemem. Myślę, że jest to dobry pomysł, który będzie podobał się kibicom, ponieważ w krótkim czasie będę mogli zobaczyć wiele ciekawych spotkań – dodaje wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja, od poniedziałku 18 maja 2020 roku, przywrócone zostały zajęcia tenisa stołowego w salach i halach sportowych. Pierwsze treningi ma już za sobą Paulina Krzysiek. – Od kilku dni trenujemy już na sali. Po tak długiej przerwie fajnie jest wrócić do normalnych treningów dwa razy dziennie – zakończyła zawodniczka MUKS-u Start Nadarzyn.