– Nigdy wcześniej nie miałam tak znakomitego bilansu gier, ale zostały nam dwa bardzo ciężkie mecze w tej rundzie Ekstraklasy – mówi Paulina Krzysiek (MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn), aktualna Wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej.

24-letnia Paulina Krzysiek wygrała 10 pojedynków i tylko 1 przegrała. We wszystkich zwycięskich grach wygrywała po 3:0 i 3:1, a doznała porażki jedynie z Magdaleną Sikorską z SKTS Sochaczew.

– Wszystkie mecze były dla mnie bardzo ciężkie, nie miałam łatwych pojedynków, mimo że nie było żadnego rezultatu 3:2. Chyba najcięższe spotkania rozegrałam z Tatianą Kukulkovą, Daryą Kisel i Zhao Xia. Wygrane z tymi zagranicznymi rywalkami najbardziej mnie cieszą. A co do meczu z Magdą Sikorską, wygrywałam już z nią, choć muszę przyznać, że każda gra z Magdą jest bardzo trudna – powiedziała Paulina Krzysiek.

Oprócz liderki drużyny z Nadarzyna, punkty dokładają Dominika Wołowiec bilans gier 5-4 i Katarzyna Ślifirczyk 4-4.

– Mój bilans, jak i koleżanek, jeszcze się zmieni w tej rundzie, gdyż czekają nas mecze z AZS UE Wrocława i Enea Siarkopol Tarnobrzeg. W tych spotkaniach każdy punkt będzie nas cieszył. Jak na razie zajmujemy 4 miejsce w tabeli i jeżeli uda nam się utrzymać tę lokatę będziemy bardzo zadowolone – dodała srebrna medalistka marcowych IMP w Białymstoku.

Broniące tytułu tarnobrzeżanki mają 26 punktów w 9 meczach, 2 miejsce zajmuje Bebetto AZS UJD Częstochowa 25 pkt w 10 spotkaniach, a za nimi są SKTS Sochaczew 23 pkt (10 gier), Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn 18 (8) i AZS UE Wrocław 15 (7).

– Mam nadzieję, że uda się rozegrać wszystkie mecze ligowe i Grand Prix Seniorów, bo brakowało tej rywalizacji przy stole w okresie pandemii. GP w Zawierciu będzie pierwszym tak mocnym turniejem od Mistrzostw Polski. Nie nastawiam się na konkretny wynik, chcę zagrać jak najwięcej dobrych pojedynków, tzn. na najwyższym poziomie. Oczywiście chciałabym powtórzyć wynik z Białegostoku i awansować do finału, ale wiem, że nie będzie łatwo. Wystąpi dużo solidnych zawodniczek, które mają spore ambicje – zaznaczyła Paulina Krzysiek.

Zawodniczka klub z Nadarzyna występuje w kadrze narodowej prowadzonej przez trenera Zbigniewa Nęcka.

– Na obozach w Czechach i na Węgrzech grałam w turniejach kontrolnych i był to dobry sprawdzian i przygotowanie przed sezonem ligowym. Ważne, że obecnie mamy normalny dostęp do sali, więc nie ma problemów z regularnymi treningami i wróciłam do formy sprzed pandemii.

W rankingu indywidualnym Ekstraklasy prowadzi Ukrainka Tetyana Bilenko z Bebetto AZS UJD 15-2 przed Rumunką Iriną Ciobanu 11-3 z Sochaczewa oraz Pauliną Krzysiek i Rumunką Elizabetą Samarą z Enei Siarkopolu po 10-1.