– Trenuję znów z pełnym zaangażowaniem, kolana jakoś specjalnie mi nie dokuczają, a czy wygram w Bydgoszczy, to okaże się w piątek – mówi Patryk Zatówka, Wicemistrz Polski w singlu z 2019 roku, który już jutro zagra w turnieju „Lotto z Gwiazdą” z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz.

23-letni Patryk Zatówka wrócił do Polski po okresie gry w FC Saarbrucken i trenuje w Ośrodku PZTS W Gdańsku. Tutaj przygotowuje się do swojego pierwszego krajowego turnieju po bardzo długiej przerwie.

– Po raz ostatni grałem w turnieju w ojczyźnie podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Gliwicach. Od tego czasu minęło 16 miesięcy. I nawet nie chodzi o to, że muszę komuś coś udowadniać czy pokazać się, po prostu mam okazję zagrać przeciwko mocnym zawodnikom. To będą ważne zawody pod kątem oceny mojego zdrowia. Chcę zobaczyć jak moje kolana wytrzymują obciążenia turniejowe, w których jest kilka gier w jeden dzień – powiedział Patryk Zatówka.

W jego dorobku jest mnóstwo sukcesów krajowych i międzynarodowych, m.in. Wicemistrzostwo Europy kadetów w singlu oraz w kategorii młodzieżowców w grze podwójnej z Markiem Badowskim. Był też rezerwowym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz wraca do polskiej Lotto Superligi do klubu Kolping Frac Jarosław, z którym zdobył mistrzostwo w 2018 roku. Teraz w barwach drużyny z Jarosławia będzie bronił tytułu.

– W Ośrodku PZTS w Gdańsku mam okazję trenować z Jakubem Dyjasem czy Danielem Górakiem, czyli wielokrotnymi Mistrzami Polski i medalistami Mistrzostw Europy Seniorów. Kuba dopiero wrócił i wczoraj po raz pierwszy od dawna mogłem z nim potrenować. Dziś z kolei ćwiczyłem rano z Marco Gollą z Olimpii-Unii Grudziądz. Kiedyś grałem w tej drużynie, a trenerem był i wciąż tam jest Piotr Szafranek, szkoleniowiec całej naszej grupy w Ośrodku – przyznał.

Patryk Zatówka, były zawodnik m.in. Dartomu Bogorii Grodzisk Maz., dodał, że trenuje codziennie raz dziennie z pełnym zaangażowaniem.

– Z pewnością tych treningów z upływem czasu będzie dużo więcej, ale chodzi o wysoką jakość szkolenia. Do tego dochodzą zajęcia na siłowni. Od czasu do czasu kolana się „odzywają”, ale już nie przeszkadzają w normalnym graniu. Ważne, że szczególnie w tych czasach odbywają się takie turnieje jak „Lotto z Gwiazdą”. Treningi bez grania na punkty są dość monotonne. Z pewnością rywalizacja w zawodach na wysokim poziomie będzie z korzyścią dla wszystkich, oczywiście także dla kibiców-internautów – powiedział.

W piątkowym Lotto z Gwiazdą z okazji 100-lecia Gwiazdy Bydgoszcz zagrają Patryk Zatówka, Patryk Chojnowski, Daniel Górak, Bartosz Such, Robert Floras, Samuel Kulczycki, Konrad Kulpa, Filip Szymański, Artur Grela, Patryk Jendrzejewski, Mateusz Ufnal i Tomasz Tomaszuk.