Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrał turniej kontrolny, który odbył się podczas zgrupowania reprezentacji Polski juniorów w Gdańsku. W finałowym pojedynku wychowanek LKTS-u Luboń pokonał Szymona Kolasę 3:1.

– Cieszy mnie zwycięstwo Patryka Pyśka, który niespodziewanie w finale pokonał Szymona Kolasę 3:1. Dużym zaskoczeniem jest obecność w „czwórce” Damiana Korczaka i Patryka Lewandowskiego – podsumował turniej Patryk Jendrzejewski, trener reprezentacji Polski do lat 18. W gdańskim zgrupowaniu udział biorą najlepsi w naszym kraju juniorzy, kadeci i młodzicy. Dodatkowo w zawodach indywidualnych wzięli udział przebywający w Gdańsku na obozie zawodnicy innych klubów.

Jedną z rewelacji turnieju kontrolnego była postawa zaledwie 11-letniego Samuela Michny, który w 24-osobowej stawce zajął 15. miejsce. – Samuel w grupie wygrał z Marcelem Błaszczykiem 3:2 i Maksem Gwidzoniem 3:2 oraz przegrał z Dawidem Jadamem 2:3 i Bartłomiejem Skórko 2:3 – dodał Jendrzejewski.

Kolejny turniej kontrolny podczas zgrupowania w Gdańsku zaplanowano na najbliższą środę. Obóz naszej juniorskiej reprezentacji w tym mieście zakończy się w czwartek.

Końcowa klasyfikacja turnieju kontrolnego:
1. Patryk Pyśk
2. Szymon Kolasa
3. Damian Korczak
4. Patryk Lewandowski
5. Patryk Bielecki
6. Dawid Jadam
7. Dawid Michna
8. Mateusz Żelengowski
9. Jakub Stecyszyn
10. Piotr Michalski
11. Michał Gawlas
12. Michał Wandachowicz
13. Rafał Formela
14. Szymon Brud
15. Samuel Michna
16. Bartłomiej Skórko
17. Konrad Staszczyk
18. Miłosz Sawczak
19. Mateusz Zalewski
20. Marcel Błaszczyk
21. Maksymilian Gwizdon
22. Aleksander Majchrzak
23. Konrad Gryk
24. Szymon Patejczuk