Krystyna Łysiak i Dorota Nowacka (klasa 11), Tomasz Jakimczuk i Serb Goran Perlic (1-2) oraz Rafał Lis i Krzysztof Żyłka (4) i Damian Fira, Marek Chybiński (11) odnieśli zwycięstwa w turnieju drużynowym Para Polish Open we Władysławowie.

– Świetnym widowiskiem był zwłaszcza finał w klasie 4, w którym Lis i Żyłka rywalizowali ze Słowakami Peterem Mihalikiem i Borisem Travnickiem. W decydującym pojedynku Rafał przegrywał z Mihalikiem 1:2 w setach i 3:8 w czwartym. Lis wygrał 13:11, a po fantastycznej grze zwyciężył także w piątym secie 12:10 – powiedział trener reprezentacji Andrzej Ochal.

Wcześniej w zawodach indywidualnych triumfowali Karolina Pęk (klasa 9) i Patryk Chojnowski (10).

W ostatnim dniu ITTF Fa20 Para Polish Open – imprezy pod egidą światowej federacji i PZTS, na drugich pozycjach w rywalizacji zespołowej uplasowali się: Pęk, Małgorzata Jankowska, Katarzyna Marszał (9-10) i Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki (8). Z kolei trzecie miejsca zajęli: Maciej Nalepka, Mariusz Czerwiński (3) i Igor Misztal, Paweł Konstantyn, Paweł Jabłoński (9-10).

– Na uwagę zasługuje zwycięstwo występujących w eksperymentalnym składzie Igora Misztala, Pawła Konstantyna i Pawła Jabłońskiego nad wicemistrzami Europy, Brytyjczykami. Z kolei Mariusz Czerwiński wygrywał w tym turnieju z zawodnikami znajdującymi się wyżej w rankingu światowym. Udanie w kadrze zadebiutował ponadto Rafał Kraft (klasa 6)
– dodał szkoleniowiec.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PARA TABLE TENNIS POLAND!