Karolina Pęk (klasa 9) i Patryk Chojnowski (10) zwyciężyli w turnieju World Touru niepełnosprawnych we Władysławowie. Drugie miejsce zajęli Rafał Czuper (2) i Maksym Chudzicki (7). Na podium stanęło wielu medalistów paraolimpiady.

Z grona triumfatorów igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro (2016 rok) zwyciężyli: Francuz Fabien Lamirault (2), Turek Abdullah Ozturk (4) i Belg Laurenc Devos (9). Z kolei Węgier Peter Palos, który był najlepszy na paraolimpiadzie w Atenach (2004) i Londynie (2012), a w Rio wywalczył brąz, nie miał sobie równych w zawodach ITTF Fa20 Para Polish Open w klasie 11.

Mistrz z Londynu i wicemistrz z Rio – Chojnowski (KSI Start Szczecin), który przez osiem lat rywalizacji wśród niepełnosprawnych przegrał tylko jedną grę, niespodziewanie miał kłopoty w finale z Ivanem Karabecem. Przegrywał 0:2 w setach i 8:10 w trzecim i Czech miał dwa meczbole.

– Nigdy wcześniej nie byłem w takiej sytuacji w turniejach niepełnosprawnych. Muszę przyznać, że broniąc meczbole wcale nie zagrałem świetnych akcji, po prostu rywal „podpalił się” i psuł piłkę po piłce. Wygrałem 12:10, a czwartego i piątego seta kontrolowałem, zwyciężałem dwukrotnie do 6. Byłem zaskoczony, że Karabec rozegrał takie spotkanie, to jego życiowy występ. Wcześniej walczyłem z nim kilkanaście razy i przegrałem… jednego seta – powiedział Chojnowski, który jest mistrzem Polski w tenisie stołowym pełnosprawnych i niedawno uczestniczył w mistrzostwach świata w Budapeszcie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PARA TABLE TENNIS POLAND!