„Jestem rozstawiona z numerem pierwszym, więc celem jest wygranie turnieju” – powiedziała Karolina Pęk przed World Tourem – ITTF Fa20 Para Polish Open we Władysławowie.

World Tour niepełnosprawnych, który odbędzie się w COS OPO „Cetniewo” w dniach 30 maja – 1 czerwca wraca do Polski po 10 latach. Zawodniczka Bronowianki Kraków będzie liderką żeńskiej reprezentacji i jedną z faworytek.

– Jestem rozstawiona z numerem pierwszym, więc celem jest wygranie turnieju w singlu, a także w drużynie z Małgorzatą Jankowską. Przede wszystkim chciałbym pokazać dobrą grę, bo to ostatnie takie zawody przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. Moja forma mogłaby być trochę lepsza, ale jeszcze niedawno przez kilka tygodni zmagałam się z kontuzją mięśnia przywodziciela – stwierdziła.

Pęk, mimo że ma dopiero 21 lat, jest już bardzo doświadczoną tenisistką. Dwa razy startowała w paraolimpiadzie – w Londynie w 2012 i cztery lata później w Rio de Janerio, a w dorobku ma złoty i brązowy medal w rywalizacji drużynowej oraz brązowy w turnieju indywidualnym.

– Jestem już doświadczoną zawodniczką, więc nie mam wielkiej tremy, ale czuję presję, którą może niepotrzebnie nakładam na siebie. Choć przede wszystkim chcę cieszyć się swoją grą – dodała.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PARA TABLE TENNIS POLAND!