Po 10 latach przerwy World Tour niepełnosprawnych w tenisie stołowym wraca do Polski. W dniach 30 maja – 1 czerwca w COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie wystąpią m.in. medaliści paraolimpiady, mistrzostw świata i Europy: Patryk Chojnowski, Rafał Czuper i Karolina Pęk.

– W składzie naszej reprezentacji jest prawie 30 osób, niestety z powodu kontuzji nie wystartuje Kamil Bałuszek (klasa 11, Opoka Trzebinia). Z kolei wielokrotna mistrzyni igrzysk paraolimpijskich Natalia Partyka ma w tym czasie zaplanowane zgrupowanie i turniej WT Premium w Azji – powiedział trener kadry biało-czerwonych Andrzej Ochal.

Liderem gospodarzy będzie 29-letni Chojnowski (KSI Start Szczecin), który jest równocześnie mistrzem kraju pełnosprawnych i niedawno uczestniczył w MŚ w Budapeszcie. Triumfował na paraolimpiadzie w Londynie, zaś w Rio de Janeiro przegrał finał z Chińczykiem Ge Yangiem 2:3. To jedyna porażka Chojnowskiego w ciągu… ośmiu lat gry wśród niepełnosprawnych.

– Mamy bardzo mocny skład, a bylibyśmy jeszcze silniejsi z Natalią Partyką. Faworytami w poszczególnych klasach są m.in. – Rafał Czuper (2), Karolina Pęk (9) i Chojnowski (10). Patrząc obiektywnie ponad połowa naszych zawodników i zawodniczek może stanąć na podium – dodał Ochal.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PARA TABLE TENNIS POLAND!