„Po ośmiu latach znów zagram w Polsce i chciałbym zwyciężyć, tym bardziej, że w gronie niepełnosprawnych przegrałem tylko raz” – powiedział mistrz Polski w tenisie stołowym Patryk Chojnowski przed turniejem World Tour – ITTF Fa20 Para Polish Open we Władysławowie.

Od 30 maja do 1 czerwca – po 10 latach przerwy – Polska będzie organizatorem World Touru dla pingpongistów niepełnosprawnych.

Liderem biało-czerwonych w tej drugiej imprezie, pod egidą PZTS, będzie Chojnowski, który jest przede wszystkim mistrzem Polski w tenisie stołowym, a niedawno uczestniczył w mistrzostwach świata w Budapeszcie. Wypadek z dzieciństwa – jadąc na rowerze został potrącony przez samochód – sprawia, że może rywalizować także w gronie niepełnosprawnych. Auto zmiażdżyło mu prawy staw skokowy tak mocno, że chciano amputować nogę. Lekarze z łódzkiej WAM uratowali mu jednak kończynę.

– Po raz pierwszy uczestniczyłem w takich zawodach w 2011 roku, a były to mistrzostwa Polski we… Władysławowie. Od tego czasu w klasie 10 przegrałem tylko jeden pojedynek – 2:3 w setach, a miało to miejsce w finale paraolimpiady w Rio de Janeiro. Rywalem był Chińczyk Ge Yang, który już zakończył karierę, ale pojawili się znakomici dwaj jego rodacy, więc wcale nie jest tak łatwo. Wcześniej triumfowałem w igrzyskach paraolimpijskich w Londynie, zwyciężałem także w mistrzostwach świata i Europy. Jeśli nie wydarzy się nic złego z moim zdrowiem, poradzę sobie w ITTF Fa20 Para Polish Open – stwierdził Chojnowski (Klub Sportowy Inwalidów Start Szczecin).

CZYTAJ WIĘCEJ NA PARA TABLE TENNIS POLAND!