Jeden z najlepszych zawodników Lotto Superligi Panagiotis Gionis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) jest liderem greckiej reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca).

W kadrze Grecji nie ma już znakomitego, blisko 50-letniego Kalinikosa Kreangi, ale wciąż w świetnej formie znajduje się 41-letni Panagiotis Gionis, co pokazywał w tym sezonie w Polsce i zawodach międzynarodowych. Grek awansował na swoje piąte w karierze Igrzyska Olimpijskie.

Już wkrótce w ME w Warszawie Panos Gionis wystąpi w singlu oraz w grze podwójnej z bardzo utalentowanym Ioannisem Sgouropoulosem. To zawodnik niemieckiego klubu TTC Zugbrücke Grenzau.

Partner deblowy Panosa Gionisa w ostatnich latach wygrywał w grze pojedynczej Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (2019 / Gondomar) i Juniorskie Mistrzostwa Europy (2018 / Cluj Napoca).

W ME Seniorów na Torwarze z Greków wystąpią także: Giorgos Konstantinopoulos w deblu z Georgiosem Stamatourosem, ponadto w singlu Zisis Doukeris, a wśród kobiet Malamatenia Papadimitriou w duecie z Elisavet Terpou (mikst ze Stamatourosem) i Aikaterini Touliou – debel z Turczynką Sibel Altinkayą.