Tenisiści stołowi Palmiarni Zielona Góra po roku przerwy wracają do LOTTO Superligi. Zespół z Ziemi Lubuskiej w dwumeczu barażowym okazał się lepszy od KTS-u Gliwice.

Zielonogórzanie, którzy zdominowali zmagania w grupie północnej 1. ligi mężczyzn, wysoką dyspozycję potwierdzili także w meczach barażowych. W pierwszym spotkaniu w Gliwicach zespół prowadzony przez Lucjana Błaszczyka zwyciężył 9:1 (spotkanie ostatecznie zostało zweryfikowane przez WR PZTS na walkower 10:0 dla ZKS-u). Do rewanżu, który był zaplanowany na piątek, nie dojdzie. Gliwiczanie zrezygnowali z przyjazdu do Winnego Grodu z powodu problemów zdrowotnych swoich zawodników. – Na pewno szkoda, że nie zagramy drugiego meczu barażowego. Chcieliśmy zaprezentować się kibicom w naszej hali i wspólnie świętować awans do LOTTO Superligi – mówi Lucjan Błaszczyk, trener Palmiarni.

Kluczem do awansu do LOTTO Superligi Palmiarni Zielona Góra była bardzo dobra gra wszystkich zawodników. O sile zespołu z województwa lubuskiego decydowali Kamil Nalepa (35 zwycięstw – 3 porażki), Łukasz Wachowiak (32-6) i Mateusz Zalewski (30-6). Cenne punkty do dorobku drużyny dorzucał także Mateusz Żelengowski (26-12). Dwa pojedynki w szeregach świeżo upieczonego beniaminka przy 1-ligowych stołach rozegrał także Paweł Sroczyński.

Nie spodziewaliśmy się aż tak wysokiej wygranej w Gliwicach. Ten mecz pokazał jednak nasze świetne przygotowanie mentalne i taktycznego. Byliśmy zdeterminowani i gotowi do walki o najwyższe cele. Awans do LOTTO Superligi jest świetnym podsumowaniem sezonu, który był dla naszego klubu bardzo udany. Wywalczyliśmy 15 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych – dodał Błaszczyk, który w przeszłości przez wiele sezonów był jednym z czołowych zawodników w niemieckiej Superlidze.

Zielonogórzanie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju wywalczyli grając bardzo młodym składem. Najskuteczniejszy tenisista stołowy Palmiarni – Kamil Nalepa ma 23 lata. Rok młodszy od niego jest Łukasz Wachowiak, a swoje 17. urodziny w 2022 celebrują Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski.

Wcześniej awans do LOTTO Superligi wywalczyli tenisiści stołowi UKS Villi Verde Olesno, którzy w dwumeczu barażowym okazali się lepsi od Darz Boru Karnieszewice.