Szeroka, 9-osobowa kadra męska Biało-Czerwonych oraz dwaj reprezentanci Belgii i czterej reprezentanci Czech – w takim składzie personalnym rozpocznie się w niedzielę w Cetniewie ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca).

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich trenować będą także reprezentacyjne tenisistki stołowe, ale o nich napiszemy w osobnym komunikacie.

– W naszym składzie jest 9 zawodników – Jakub Dyjas, Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Artur Grela, Konrad Kulpa, Przemysław Walaszek, Tomasz Kotowski – mówi Tomasz Krzeszewski, selekcjoner męskiej reprezentacji Polski.

Z Polakami będą trenować obcokrajowcy, z Belgów Cedric Nuytinck i Robin Devos, a z Czechów Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský, Jiří Martinko.

Już wcześniej informowaliśmy, że na tym obozie ćwiczyć będą pary deblowe polsko-belgijskie, które zagrają w ME w Warszawie: Jakub Dyjas – Cedric Nuytinck i Marek Badowski – Robin Devos. Kolega klubowy Marka Badowskiego i Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazoowiecki Pavel Širuček wystąpi w grze podwójnej z Tomášem Polanským.

Mistrzostwa Europy Seniorów w naszym kraju są organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego po 10-letniej przerwie. W 2011 roku w turnieju mistrzowskim w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu uczestniczył m.in. Jakub Dyjas – w singlu i deblu z Konradem Kulpą.