Nowy Dwór Mazowiecki po raz drugi w tym sezonie gościł uczestników Grand Prix Polski seniorów i seniorek w tenisie stołowym. – Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować turniej w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Marek Zalewski, prezes Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

– Zorganizowanie wydarzenia sportowego o takiej randze w Polsce, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa, nie należy do najprostszych. Mimo ograniczeń, organizatorzy stanęli na wysokości zadania – dodaje Zalewski, który pełni także funkcję członka Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej z cyklu Grand Prix Polski seniorów i seniorek został zorganizowany w Nowym Dworze Mazowieckim po kilkutygodniowym „zamrożeniu” sportu w związku z pandemią koronawirusa. – Środowisko tenisa stołowego w Polsce długo czekało na ponową możliwość rywalizacji przy stołach, co był widać zarówno po ilości startujących zawodników w piątkowych eliminacjach jak i wysokim poziomie sportowym w turnieju głównym – dodaje sternik MOZTS.

Triumfatorami 2. Grand Prix Polski seniorów i seniorek zostali Tomasz Lewandowski i Katarzyna Węgrzyn. Gracz klubu z Rzeszowa po raz drugi nie miał sobie równych w tym sezonie w imprezie tej rangi. Zawody w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się bez udziału publiczności, ale fani tenisa stołowego mogli na żywo oglądać transmisję internetową z 2. Grand Prix Polski na ekranach swoich monitorów i telewizorów.

– Jestem zadowolony, że to właśnie na Mazowszu udało się wyznaczyć nowe trendy organizacyjne. Przeprowadziliśmy transmisję internetową z czterech stołów już od pierwszego dnia turnieju. Ponadto jako MOZTS wyróżniliśmy nagrodą finansową najlepszą reprezentantkę i reprezentanta Mazowsza w turnieju. Dodatkowo relację z każdego dnia turnieju głównego przeprowadził warszawski oddział Telewizji Polskiej – informuje członek Zarządu PZTS.

Prezes Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego i członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego pochwalił także organizatorów turnieju, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. – Chciałbym zwrócić uwagę na wzorcową współpracę przy organizacji turnieju pomiędzy Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a Mazowieckim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego. To kolejne wydarzenie, które organizujemy wspólnie i na pewno nie ostatnie. Chciałbym w imieniu PZTS serdecznie pogratulować organizatorom dobrze wykonanej pracy i mam nadzieję, że dwa turnieje Grand Prix Polski seniorów i seniorek zorganizowane w Nowym Dworze Mazowieckim w tym sezonie, to dopiero początek owocnej współpracy – zakończył Marek Zalewski.