Blisko 100 zawodników i zawodniczek rywalizowało w weekend w 3. Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Turniej odbywał się na obiektach Bronowianki w Krakowie.

Triumfatorami zawodów w stolicy Małopolski zostali: Katarzyna Marszał (kobiety, klasa 6), Małgorzata Pawłasek (kobiety, klasy 8-10), Ewa Cychowska (kobiety, klasa 11), Mariusz Czerwiński (mężczyźni, klasy 2-3), Daniil Ustynov (mężczyźni, klasy 4-5), Sławomir Brak (mężczyźni, klasa 6), Maksym Chudzicki (mężczyźni, klasa 7), Paweł Mazuryk (mężczyźni, klasa 8), Paweł Konstantyn (mężczyźni, klasa 9), Paweł Włodyka (mężczyźni, klasa 10) i Damian Fira (mężczyźni, klasa 11).

Za największą niespodziankę turnieju należy uznać wygraną Pawła Mazuryka w klasie 8 mężczyzn. – Paweł wygrał turniej w świetnym stylu, będąc lepszym od utytułowanych kadrowiczów Marcina Skrzyneckiego, Piotrka Grudnia i Pawła Jabłońskiego – informuje Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Coraz lepiej w turniejach z cyklu Grand Prix Polski radzą sobie reprezentanci Polski juniorów osób niepełnosprawnych. W Krakowie szczególnie dobrze zaprezentowali się Magdalena Pawłasek i Piotr Mańturz. – W klasie 6 kobiet pierwsze miejsce zajęła Magda Pawłasek, a w klasie 6 mężczyzn dobry turniej rozegrał Piotrek Mańturz, który po słabszym początku w dalszej części turnieju potrafił ograć Sławomira Braka, zwycięzcę rywalizacji w tej klasie. W klasie 9 mężczyzn o awans do półfinału otarł się Marcin Zieliński – podsumował występy swoich podopiecznych Marek Biernat, trener reprezentacji Polski juniorów osób niepełnosprawnych.

Turniej w Krakowie był trzecim z cyklu Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych. Dwie wcześniejsze imprezy odbyły się w Gorzowie Wielkopolski i Gdańsku.

Szczegółowe wynikihttps://www.pzts.pl/wydarzenia/3-grand-prix-polski-niepelnosprawnych-20-21/