Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego poinformowała o anulowaniu Mistrzostw Świata weteranów w Bordeaux we Francji. Turniej miał się odbyć w kwietniu 2021 roku.

– Myślę, że można się było spodziewać takiej decyzji. Mistrzostwa Świata weteranów to impreza, w której startuje bardzo wielu zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Pamiętajmy, że najstarsi uczestnicy są przecież w grupie ryzyka zachorowania na koronawirusa – informuje Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Pierwotnie Mistrzostwa Świata weteranów w Bordeaux miały zostać rozegrane w 2020 roku. Po wybuchu pandemii ITTF wraz z lokalnym komitetem organizacyjnym zdecydowali o przeniesieniu imprezy na przełom kwietnia i maja 2021 roku. W środę, mając na uwadze zdrowie zawodników, sędziów, wolontariuszy i osób towarzyszących, Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego zdecydowała się odwołać zawody zaplanowane we Francji.

Po decyzji o anulowaniu zawodów w Bordeaux, weterani na światowy czempionat będą musieli czekać aż do 2023 roku. Gospodarzem turnieju tej rangi w styczniu będzie Oman.