– Prezentują obecnie najwyższy poziom sportowy – mówi trener naszej reprezentacji seniorek Zbigniew Nęcek o Natalii Partyce i Natalii Bajor. Za tydzień rywalizować one będą w Białymstoku w 88 Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

W stolicy Podlasia nie wystąpi aktualna Mistrzyni Europy w grze pojedynczej, wieloletnia reprezentantka Enea Siarki Tarnobrzeg Li Qian. 33-letnia zawodniczka 5-krotnie startowała w Mistrzostwach Polski i za każdym razem wygrywała – w 2009, 2011, 2012, 2016 i 2017 roku.

Oprócz Natalii Partyki i Natalii Bajor, o prymat w kraju będą konkurować m.in. siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn oraz Katarzyna Grzybowska-Franc. Bliźniaczki Węgrzyn bardzo dobrze spisały się w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy Juniorek, zdobywając odpowiednio złoto w singlu i mikście. Katarzyna Grzybowska-Franc jest brązową medalistką ME z Alicante z 2018 roku. Potem miała przerwę macierzyńską, ale od tego sezonu znów gra w polskiej ekstraklasie.

– Jest kilka zawodniczek, które wysoko zawieszą poprzeczkę faworytkom, ale moim zdaniem obie Natalie prezentują obecnie najwyższy poziom sportowy – powiedział trener Zbigniew Nęcek, który prowadzi Enea Siarkę Tarnobrzeg i kadrę narodową.

Zwrócił uwagę, że Mistrzostwa Polski są specyficzną imprezą.

– Czasami jeden mecz faworytkom nie wyjdzie, no i są niespodzianki. Jest kilka zawodniczek, które na pewno Natalii Partyce i Natalii Bajor się postawią – dodał szkoleniowiec reprezentacji Biało-Czerwonych.

Zbigniew Nęcek pytany o szanse wspomnianej brązowej medalistki mistrzostw Europy sprzed 2 lat Katarzyny Grzybowskiej–Franc, która wraca do wysokiej formy po urodzeniu dziecka, na miejsce w kadrze olimpijskiej, przypomniał, że kwalifikację zdobyła drużyna w składzie: Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor. – To jest podstawowa grupa. Jeżeli chodzi o temat ewentualnej rezerwowej, to dopiero przyjdzie czas, by o tym pomyśleć – przyznał.

Zaznaczył, że Katarzyny Grzybowskiej–Franc dawno nie widział przy pingpongowym stole. – Po wielu miesiącach zobaczę ją w Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Zobaczymy, jak się zaprezentuje – dodał Zbigniew Nęcek.

Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym rozegrane zostaną w dniach 28 lutego – 1 marca w Białymstoku. Poprzednio w tym mieście rozgrywane były w 2008 i 2011 roku. W 88. edycji tej imprezy wystąpi w grze pojedynczej 48 zawodniczek i 48 zawodników.