Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg w rewanżowym meczu półfinału rozgrywek Ligi Mistrzyń spotkają się w piątek z Linz AG Froschberg. Pierwszy mecz z austriackim zespołem tarnobrzeżanki wygrały na wyjeździe 3:1.

– Po tak wyczerpującym, ale szczęśliwie zakończonym meczu nie dopuszczamy myśli, że nie uzyskamy awansu do wielkiego finału. To jest naszym celem i marzeniem – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

Jednocześnie szkoleniowiec podkreślił, że do Polski przyjadą dwie zawodniczki ścisłej czołówki światowej.

– Sofia Polcanova jest notowana w pierwszej dwudziestce najlepszych tenisistek stołowych na świecie. Z kolei grająca w Linzu Wai Yam Minnie Soo z Hongkongu wraz z zespołem w 2018 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata – mówił Nęcek.

W piątek w Tarnobrzegu wystąpi była reprezentantka Chin – Gu Ruochen, która została zakontraktowana głównie z myślą o rywalizacji w LM. Do dyspozycji trenera będą również Li Qian, Han Ying, Elizabeta Samara oraz Kinga Stefańska.

Drugi mecz półfinałowy LM tenisistek stołowych zostanie rozegrany w niedzielę w Zagrzebiu. Miejscowy Dr. Casl Zagrzeb podejmuje TTC Berlin Eastside. Pierwsze spotkanie wygrał zespół z Berlina 3:2.

– To są dwie potężne, silne drużyny. TTC Berlin Eastside pokazał w pierwszym meczu, że zdecydowany faworyt nie musi wygrać. Czy ta zaliczka z Berlina wystarczy – nie wiem – powiedział Nęcek.