Tenisistki stołowe Enea Siarki Tarnobrzeg w najbliższy piątek rozpoczynają rywalizację w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Drużyna Zbigniewa Nęcka zmierzy się na wyjeździe z czeskim zespołem Natalii Partyki – SKTS Stavoimpex Hodonin.

– Do Hodonina udajemy się w czwartek. W piątek rano będziemy trenować, a wieczorem przystąpimy do pierwszego meczu ćwierćfinałowego – mówi Zbigniew Nęcek, trener Enea Siarki Tarnobrzeg.

Tarnobrzeżanki już po raz trzeci w ostatnich latach zmierzą się w Champions League z SKTS Stavoimpex Hodonin. Po raz pierwszy obydwa zespoły zmierzyły się w sezonie 2016/2017, a po raz drugi w poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń. W trzech z czterech spotkań zwycięstwa odnosiły mistrzynie Polski. Tylko w ostatnim spotkaniu, Enea Siarka przegrała z zespołem Natalii Partyki 1:3.

– Ta porażka nie miała dla nas żadnych konsekwencji, ponieważ już wcześniej zapewniliśmy sobie końcowy triumf w grupie – dodaje Nęcek. – Fantastyczne spotkanie rozegrała wówczas Iveta Vacenovska. Zagrała bez obciążenia psychicznego i pokazała, że ma spore umiejętności – chwali Czeszkę trener zespołu z Podkarpacia.

Jedną z liderek SKTS Stavoimpex Hodonin jest Wing Nam Ng z Hongkongu, która ma silne wsparcie ze strony Natalii Partyki i Ivety Vacenowskiej. Skład mistrzyń Czech uzupełniają Solomiya Brateyko, Nikoleta Puchovanova i Marketa Sevcikova. – Hodonin to ciekawy przeciwnik. Liderką SKTS jest bardzo ambitna zawodniczka z Hongkongu. Oczywiście nie można zapominać także o jednej z liderek naszej kadry, a na co dzień zawodniczce czeskiej drużyny Natalii Partyki – dodaje Nęcek.

Pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy Ligi Mistrzyń pomiędzy SKTS Stavoimpex Hodonin a Eneą Siarką Tarnobrzeg odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18. Rewanż zaplanowano na 13. lutego w Tarnobrzegu, a transmisję na żywo z tego meczu pokaże TVP Sport.