Trener tenisistek stołowych reprezentacji Polski i KTS Enea Siarka Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek uważa, że decyzja Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU) ws. tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń prawdopodobnie zapadnie do końca kwietnia.

– Nie ma jeszcze decyzji. Z tego co podpytuje nieoficjalnie, to ma być do końca kwietnia. Jednak na dzisiaj, na 21 kwietnia, jeszcze tej decyzji nie ma. ETTU zastanawia się – powiedział Zbigniew Nęcek.

Przypomniał, że federacja zebrała na ten temat opinie 16 klubów uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach LM; zarówno kobiet jak i mężczyzn. – Mają 16 opinii i w tej chwili zastanawiają się. Dodał, że Enea Siarka Tarnobrzeg, która wygrała Ligę Mistrzyń w sezonie 2018/2019, jest w kontakcie z trenerami drużyn z Berlina i Linzu. – Mamy podobne myślenie. Bardzo chcielibyśmy zagrać, ale w kwietniu i maju jest to niemożliwe ze względu na panujące warunki; po pierwsze są zamknięte granice, a po drugie zawodniczki nie trenują.

W ocenie trenera Nęcka, mało prawdopodobne jest, żeby w czerwcu było inaczej. – Te trzy kluby są za tym, żeby zakończyć tegoroczne rozgrywki na etapie półfinału. Natomiast wyznaczyć termin nowej edycji, aby można było zacząć się przygotowywać się do nowego sezonu.

W 1/2 finału Ligi Mistrzyń KTS Enea Siarka Tarnobrzeg miał zagrać z TTC Berlin Eastside, a TT Saint Quentinois z Linz AG Froschberg.

Selekcjoner odniósł się także do możliwości wznowienia treningów kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu. – Wszystkie dyscypliny chciałyby powrócić, ale to nie jest takie proste. Musiałyby być spełnione warunki bezpieczeństwa – zauważył.

Zwrócił uwagę, że jeśli np. podczas zgrupowania zdarzy się przypadek zakażenia koronawirusem, to wówczas „cały ośrodek zostaje zamknięty i wchodzimy w układ kwarantanny”. – Jestem za tym, żeby na dzień 21 kwietnia, nie spieszyć się z tą decyzją (powrotu do treningów w COS). Trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Zaplanowaliśmy powrót do treningów w czerwcu, ale czy to będzie realne, to odpowiedź da nam pandemia – przyznał Zbigniew Nęcek.