Przygotowująca się do Mistrzostw Europy w Warszawie, a następnie Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Natalia Partyka poinformowała, że przedłużyła na kolejny, szósty już sezon kontrakt z czeskim zespołem SKST Stavoimpex Hodonín.

– Chciałam zostać i dalej grać w drużynie z Hodonina, więc nawet za bardzo z innymi klubami nie rozmawiałam. Nie rozważałam zmiany barw klubowych – mówi Natalia Partyka, który w tym sezonie zdobyła srebrny medal w Extralidze.

W finale do dwóch zwycięstw SKST Stavoimpex Hodonín przegrał z MSK Gumotex Břeclav ZFP Group 1-2. W ostatnim meczu zespół Natalii Partyki przegrał 3:5, a wszystkie punkty zdobyła Polka. Nasza reprezentantka pokonała Danę Cechovą 3:1, Anetę Siruckovą 3:0 (żona Pavla Sirucka z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki) i Karin Adamkovą 3:2.

– Początek finałowej rywalizacji miałam słaby, drugi mecz był lepszy, ale tak naprawdę w trzecim, decydującym w końcu zagrałam dobrze i tak jak powinnam – przyznała Natalia Partyka.

Dla drużyny, która regularnie zdobywała złoto i występowała w Lidze Mistrzyń srebro jest… – Celem było zwycięstwo w lidze, więc sukces to na pewno nie jest. Ale nasze przeciwniczki zagrały po prostu bardziej stabilnie – dodała reprezentantka Polski, która do SKST Stavoimpex trafiła z najlepszego polskiego klubu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Natalia Partyka rozpoczęła z kadrą narodową ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwa Europy Seniorów w Warszawie (22 – 27 czerwca). Polki i Polacy trenują w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

– Z pewnością będzie okazja żeby potrenować i singla oraz gry podwójne, bo trochę czasu minęło od naszych ostatnich wspólnych treningów debla i miksta – powiedziała Natalia Partyka, która w grze podwójnej wystąpi z Natalią Bajor, a w grze mieszanej z Jakubem Dyjasem.