Natalia Partyka została zwyciężczynią turnieju TOP 16 kobiet, który w sobotę i niedzielę rozgrywany był w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W finałowym pojedynku zawodniczka występująca na co dzień w czeskiej Ekstraklasie pokonała Annę Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

Weekendowy turniej w Gdańsku był bardzo udany dla mistrzyni paraolimpijskiej, która jako jedyna wygrała wszystkie swoje pojedynki w TOP 16. Niedzielny marsz po zwycięstwo w całej imprezie Partyka rozpoczęła od pokonania w półfinale doskonale sobie znanej Katarzyny Grzybowskiej-Franc (UKS Asterm Dojlidy Białystok) 4:2. W finale tenisistka stołowa SKST Stavoimpex Hodonin pokonała dość pewnie aktualną mistrzynię Europy juniorek w grze pojedynczej – Annę Węgrzyn 4:2 i została triumfatorką TOP 16.

Oprócz Patryki i Anny Węgrzyn na podium gdańskiego turnieju stanęła także Katarzyna Węgrzyn. Siostra bliźniaczka finalistki TOP 16 w spotkaniu o trzecie miejsce pokonała Katarzynę Grzybowską-Franc 4:3, rewanżując się tym samym reprezentantce klubu ze stolicy Podlasia za porażkę w rozgrywkach Ekstraklasy kobiet.

Turniej TOP 16 rozgrywany był w Gdańsku w sobotę i niedzielę. W zawodach wzięło udział 16 tenisistek stołowych. Każda z drużyn występująca na co dzień w Ekstraklasie kobiet mogła nominować do udziału w zawodach jedną zawodniczkę. Pozostałe pięć uczestniczek TOP 16 kobiet w Gdańsku otrzymało tzw. „dzikie karty” przyznawane przez trenera reprezentacji Polski kobiet Zbigniewa Nęcka.