Po blisko 4-miesięcznej przerwie wznowione zostaną rozgrywki kobiecej Extraligi Czech. W barwach mistrzowskiej drużyny SKST Stavoimpex Hodonín A występuje Natalia Partyka, która ma już zapewniony udział z polską reprezentacją w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

– Otrzymałam informację, że mamy ruszyć w dniach 23-24 stycznia. Wcześniej wszyscy muszą mieć wykonane testy koronawirusowe i otrzymać negatywne wyniki badania – mówi Natalia Partyka, od ponad 10 lat podstawowa zawodniczka kadry narodowej.

W tym sezonie Natalia Partyka ma bilans gier ligowych 5-2. Jak wyliczyli czescy statystycy od 2016 roku w miejscowej Extralidze zanotowała już 133 zwycięstwa i poniosła tylko 13 porażek. Polka ma bardzo duży udział w kolejnych tytułach, regularnie zdobywanych przez drużynę z Hodonina.

– Po zwycięstwie w grudniowym Top 16 w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku zrobiłam sobie trochę wolnego i odpoczęłam. Już wróciłam do treningów i mam nadzieję, że pokażę wysoką formę w spotkaniach w Czechach – powiedziała Natalia Partyka.

W tabeli po 6 kolejkach prowadzi MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – 18 pkt, przed SK Dobré – 18, SKST Stavoimpex Hodonín A – 16. W tym sezonie w Extralidze gra aż 15 zespołów, w tym 3 zespoły Stavoimpexu.

W ostatnim meczu, rozegranym 3 października, SKST Stavoimpex Hodonín A przegrała z MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP 1:6. Jedyny punkt zdobyła Natalia Partyka, która pokonała Danę Čechovą 3:2.

– Mam nadzieję, że udanie rozpoczną sezon 2021, a później z naszą reprezentacją dobrze przygotuje się najpierw do czerwcowych Mistrzostw Europy w Warszawie, a następnie do Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpiady w Tokio. Chciałabym, aby wszystkie imprezy odbyły się zgodnie z kalendarzem – dodała jedna z liderek drużyny narodowej prowadzonej przez trenera Zbigniewa Nęcka.

W 2016 roku Natalia Partyka przeszła z KTS Enea Siarkopol (wtedy pod nazwą SPAR-Zamek) Tarnobrzeg do klubu z czeskiego Hodonina. Wcześniej grała m.in. w SKTS Sochaczew.