– Półfinał był w naszym zasięgu – mówi Natalia Partyka (SKST Stavoimpex Hodonin) po występie swojej czeskiej drużyny w turnieju Pucharu Europy ETTU w serbskim Nowym Sadzie. Zwyciężył francuski klub Saint-Denis US 93 TT.

– Trochę jesteśmy zawiedzeni brakiem awansu do półfinału, bo z pewnością było to w naszym zasięgu. Ale nie graliśmy na naszym najwyższym poziomie i po prostu zabrakło – powiedziała Natalia Partyka, która poprzez występy w PE ETTU i Extralidze Czech przygotowuje się do czerwcowych Mistrzostw Europy w Warszawie oraz Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio.

W rundzie grupowej SKST Stavoimpex Hodonin wygrał z ASEA Sarises Florinas (Grecja) 3:0 i ASD Quattro Mori Cagliari (Włochy) 3:2. W ćwierćfinale czeski zespół przegrał z gospodarzem zawodów TTC Nowy Sad 2:3.

– Uczestnicy turnieju przebywali w tzw. bańce, obejmującej halę, hotel i obowiązkowe było testowanie pod kątem Covid-19. Puchar Europy ETTU był również przygotowaniem do końcowej fazy play-off w lidze. Były to moje pierwsze trudniejsze mecze po kilku miesiącach, a mocno tego brakowało – przyznała reprezentantka Polski.

Natalia Partyka wygrała w Serbii 3 z 5 pojedynków, pokonując Jian Wei 3:0, Romanę Le Scour 3:1 i Tijanę Jokić 3:2.

– Z Jokić zagrałam chyba najlepszy mecz, chociaż ciągle daleko mi do gry na swoim najlepszym poziomie. Azjatka Wei jest defensorką, dobrą zawodniczką, trochę już starszą. Akurat z nią poradziłam sobie dosyć dobrze, wiedziałam co grać i to realizowałam całkiem nieźle. Więc nie było większych kłopotów w tym meczu – dodała wielokrotna medalistka imprez międzynarodowych, zarówno rangi Mistrzostw Europy, jak i Igrzysk Paraolimpijskich.

Z Tijaną Jokić Natalia Partyka prowadziła 2:0 w setach, potem rywalka doprowadziła do remisu 2:2 i prowadziła 5:3 z Polką w ostatnim secie, rozgrywanym do 6 punktów. Polska tenisistka stołowa zagrała świetną końcówkę i wygrała 6:5.

Natalię Partykę czekają teraz mecze półfinałowe play-off w czeskiej Extralidze. Jej SKST Stavoimpex Hodonin zagra z SK Dobré. W drugiej parze są MSK Gumotex Břeclav ZFP Group i TJ Ostrava KST.

– Mecze rozgrywane będą 14 maja i 21 maja, a ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się 23 maja. Rywalizujemy do dwóch zwycięstw – mówiła utytułowana reprezentantka Biało-Czerwonych.