Urodzona w 2008 roku Natalia Brzezińska (Dekorglass Działdowo) i urodzona w 2007 roku Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) są najmłodszymi zawodniczkami na liście startowej 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski, które w najbliższy piątek rozpoczną się w Białymstoku.

Natalia Bogdanowicz znajduje się na 32 pozycji na liście ogólnopolskiej. W tym sezonie młodziutka tenisistka stołowa rozegrała 3 mecze w ekstraklasie w barwach wicemistrza Polski Polmleku Lidzbark Warmiński. Rywalizowała z brązową medalistką Mistrzostw Europy 2018 w singlu Katarzyną Grzybowską-Franc, aktualną Drużynową Mistrzynią Europy Iriną Ciobanu (rezerwowa w reprezentacji Rumunii) i Magdaleną Sikorską.

Jeszcze młodsza jest Natalia Brzezińska, która w poprzednim tygodniu w Ostródzie zwyciężyła w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W finałowym pojedynku gry pojedynczej wygrała z pingpongistką gospodarzy Martą Kawiak (Ostródzianka) 3:2.

Z rocznika 2006 w MP Seniorów zagra Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), która w ubiegłym roku reprezentowała Polskę w World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Kadetów w hali COS „Cetniewo” we Władysławowie.

Najstarszymi pingpongistkami w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Białymstoku będą Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg) – ur. w 1980 roku, 2-krotna złota medalistka w singlu, w 2000 i 2002 roku, a także Emilia Kijok (ZKS Zielona Góra) – ur. w 1981 roku.

W zawodach mężczyzn do grona najmłodszych należeć będą Samuel Kulczycki (ur. 2002) i Maciej Kubik (ur. 2003). Obaj zawodnicy kadry narodowej seniorów, młodzieżowców i juniorów zagrają w barwach Dekorglassu Działdowo. Na co dzień występują w klubach niemieckiej 2. ligi.

Zdecydowanie najstarszy będzie Marcin Kusiński, który 20 kwietnia skończy 49 lat. Wiele lat temu występował w reprezentacji Biało-Czerwonych i zdobył z nią srebrny i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy, w 19998 i 2000 roku. W Polsce był mistrzem kraju w 1994 i 2002 roku. Obecnie gra w czołowym zespole grupy południowej 1.ligi PWSZ (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa) Zamość. W tym sezonie wygrał w singlu 20 z 26 pojedynków.

W turnieju w stolicy Podlasia nie zabraknie także medalistów Igrzysk Paraolimpijskich – broniącego tytułu Patryka Chojnowskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Karoliny Pęk (KS Bronowianka Kraków). Oboje przygotowują się do Paraolimpiady w Tokio.