Zajmująca 67 miejsce w rankingu światowym Natalia Bajor (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg) przyszłoroczne starty rozpocznie od udziału w turnieju WTT Contender w południowoafrykańskim Durbanie. Zawody odbędą się od 10 do 15 stycznia.

Reprezentantka Polski jest zgłoszona do rywalizacji w singlu oraz deblu.

To właśnie w tym mieście w RPA rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Świata w 2023 roku, w terminie 20-28 maja. Wcześniej impreza tej rangi na kontynencie afrykańskim odbyła się w 1939 roku w stolicy Egiptu, Kairze.

Niedawno Natalia Bajor bardzo dobrze spisała się w WTT Feeder w Dusseldorfie, gdzie zajęła 2 miejsce. Zawodniczka przygotowująca się pod okiem trenera Zbigniewa Nęcka do kwalifikacji olimpijskich, wygrała z Niemką Amelje Solją, Australijką Liu Yangzi, Słowaczką Barborą Balazovą i Japonką Miwą Harimoto, a w finale przegrała z Niemką Shan Xiaona.

Coraz więcej imprez mistrzowskich przyznawanych jest krajom z Afryki. Niedawno Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (juniorzy, kadeci) rozegrano w Tunisie. Polacy zdobyli tam 3 medale – srebro drużyna juniorów (Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki) oraz brązowe w mikście – Maciej Kubik z Japonką Miwą Harimoto, a także kadetka Natalia Bogdanowicz ze Szwedem Williamem Bergenblockiem.

– Kolejne zawody w tunezyjskiej stolicy zaplanowane są na początku lutego, a będzie to WTT Youth Star Contender. Wystąpią tam nasi reprezentanci – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W najbliższych miesiącach również w Polsce czekają nas wielkie emocje w wydaniu międzynarodowym. Na przełomie marca i kwietnia we Władysławowie odbędzie się turniej WTT Youth Contender, zaś w lipcu w Gliwicach Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów.