– Nigdy wcześniej nie wygrałam z Georginą Potą, a w ostatnim czasie 2-krotnie pokonałam Węgierkę, zarówno w Zagrzebiu, jak i słoweńskim Otocec – mówi Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) po dobrych ostatnich występach międzynarodowych. Reprezentantka Polski w rankingu światowym awansowała z 97 na 78 miejsce.

– Zwyciężyłam w meczach z Georginą Potą 4:1 w 1/8 finału World Table Tennis Feeder w Słowenii oraz 3:2 w 1/16 finału World Table Tennis Contender w Chorwacji. Najbardziej zadowolona byłam z gry przeciwko Węgierce w Otocec – powiedziała 25-letnia Natalia Bajor.

4-krotna z rzędu Mistrzyni Polski (2018-2021) i aktualna Wicemistrzyni Polski (2022) najpierw rywalizowała z innymi kadrowiczkami w zawodach WTT Contender w Zagrzebiu. W kwalifikacjach ograła Rumunkę Tanię Plaian 3:0, Niemkę Annett Kaufmann 3:0 i Chinkę Leng Yutong 3:2. Następnie Natalia Bajor wygrała z Georginą Potą 3:2 i przegrała z Rumunką Bernadette Szocs 0:3.

Z kolei w Otocec wystąpiła od razu w zawodach głównych i pokonała po 4:1 Walijkę Charlotte Carley, Słowaczkę Nikoletę Puchavonovą oraz wspomnianą Georginę Potę. W ćwierćfinale uległa Chince Kuai Man 1:4.

– Myślę, że ze wszystkich gier na wyróżnienie też spotkanie z Leng Yutong. Jeśli chodzi natomiast o Bernadette Szocs, z nią wcześniej przegrała 2 razy, w tym na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Houston – dodała Natalia Bajor.

W lipcu Natalia Bajor zagra w dwóch turniejach w Budapeszcie – serii WTT Star Contender oraz WTT Feeder. W sierpniu reprezentację kobiet czeka występ w WTT Contender w Tunisie. A później ME w Monachium. W poprzednim czempionacie, w 2021 roku w Warszawie, zagrała świetny turniej – z Niemką Petrissą Solją, późniejszą złotą medalistką, w 1/8 finału polska tenisistka stołowa prowadziła 2:0 i 3:2. W szóstym secie nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. Spotkanie przegrała 3:4.