Po świetnym występie w turnieju WTT Feeder w Dusseldorfie, Natalia Bajor awansowała aż o 15 pozycji, z 82 na 67, w najnowszym światowym rankingu tenisistek stołowych. To jej najwyższa lokata w karierze.

W niemieckich zawodach pingpongistka KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, która pod okiem trenera Zbigniewa Nęcka przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich, wygrała z pingpongistką gospodarzy Amelje Solją, Australijką Liu Yangzi, Słowaczką Barborą Balazovą i Japonką Miwą Harimoto. W finale przegrała z Niemką Shan Xiaona.

Na liście Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, z grona innych kadrowiczek (z reprezentacji prowadzonej przez Marcina Kusińskiego) 150 jest Natalia Partyka, 200 Anna Węgrzyn, 279 Katarzyna Węgrzyn.

W czołówce są Azjatki, prowadzi Chinka Sun Yingsha, a najlepszą 10 zamyka reprezentująca Niemcy Han Ying z Enei Siarkopolu.

Natalia Bajor wyprzedziła takie zawodniczki jak m.in. Hitomi Sato, Liu Hsing-Yin, Kim Hayeong, Miyu Kato, Minami Ando.

Na czele rankingu mężczyzn jest Chińczyk Fan Zhendong. Jakub Dyjas jest 84, Maciej Kubik 92, Samuel Kulczycki 126, Marek Badowski 178, Miłosz Redzimski 243.