Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrali turniej LOTTO Superliga Cup, który odbył się w niedzielę w studiu Telewizji Polskiej. Zawody na żywo transmitowane były w TVP Sport.

Trzykrotna złota medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej – Natalia Bajor pokonała w spotkaniu finałowym kobiet Paulinę Krzysiek z MUKS-u Start Nadarzyn 26:22. Jak przyznała w pomeczowym wywiadzie zawodniczka KU AZS UE Wrocław, w ostatnim czasie trenowała głównie fizycznie.

– W czasie pandemii nie mogła trenować. Głównie biegałam lub jeździłam na rolkach. Po otwarciu hal ćwiczyłam na stole m.in. z „Wandżim” – mówiła Bajor, która jest etatową reprezentantką naszego kraju. Nieco więcej okazji do treningów przy stole miała jej rywalka w turnieju LOTTO Superliga Cup. – Przez dwa miesiące ćwiczyłam w garażu u mojego trenera – przyznała Paulina Krzysiek reporterce TVP Sport Natalii Bąk.

O triumf w turnieju mężczyzn w studiu Telewizji Polskiej rywalizowało aż ośmiu tenisistów stołowych. Najlepszą formę zaprezentował Marek Badowski. Gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w pojedynku finałowym ograł pięciokrotnego Indywidualnego Mistrza Polski w grze pojedynczej – Daniela Góraka z Kolpingu Frac Jarosław. We wcześniejszych spotkaniach Badowski pokonał także swojego klubowego kolegę Pavla Sirucka i Macieja Kubika (Dekorglass Działdowo).

– Taka impreza dla nas to coś nowego. Jest co prawda dużo stresy, ale będę miło wspominał ten turniej – powiedział po turnieju Marek Badowski. Triumfator LOTTO Superliga Cup przyznał także, że w ostatnich tygodniach trenował głównie fizycznie. – Ten czas, który był wolny od sportu, poświęciłem na trening fizyczny w domu lub na świeżym powietrzu.

Turniej LOTTO Superliga Cup rozgrywany był według formuły znanej z turniejów T2 Diamond. Pojedynki były rozgrywane na czas, a każdy mecz trwał 12 minut (w co wliczona była minutowa rozgrzewka przed meczem oraz minutowa przerwa w połowie spotkania).

Oprócz rywalizacji o triumf w LOTTO Superliga Cup w gronie kobiet i mężczyzn kibice przed telewizorami mogli zobaczyć pojedynek pokazowy, w którym zagrali Lucjan Błaszczyk i Norbert Stolicki. Tenisiści stołowi oprócz grania standardowymi rakietkami odbijali plastikową piłeczkę m.in. talerzem czy żelazkiem.

Turniej LOTTO Superliga Cup transmitowany był na żywo w TVP Sport. Partnerem wydarzenia była marka LOTTO.

Wyniki – mężczyźni:

ćwierćfinały:
Daniel Górak – Samuel Kulczycki 25:23
Tomasz Lewandowski – Wang Zeng Yi 16:22
Pavel Sirucek – Han Qiyao 27:20
Maciej Kubik – Marek Badowski 22:24

półfinały:
Daniel Górak – Wang Zeng Yi 24:21
Pavel Sirucek – Marek Badowski 21:25

finał:
Daniel Górak – Marek Badowski 16:32

Wyniki – kobiety:

finał:
Natalia Bajor – Paulina Krzysiek 26:22