W lipcu kadeci i juniorzy zagrają w Mistrzostwach Europy w Belgradzie, a seniorzy rywalizować będą w turniejach w Budapeszcie. W najbardziej prestiżowych zawodach cyklu World Table Tennis wystąpią Natalia Bajor i Jakub Dyjas.

W dniach 11 – 17 lipca w ramach European Summer Series 2022 Natalia Bajor i Jakub Dyjas zagrają w WTT Star Contender w stolicy Węgier. Wcześniej planowano Grand Smash, ale ten turniej został przełożony – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na liście zgłoszeń, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn jest cała światowa czołówka. Zawody w Budapeszcie będą miały znakomitą obsadę. Wśród uczestników są liderzy rankingu ITTF Chińczycy Cheng Meng i Fan Zhendong.

Po zakończeniu turnieju Star Contender, na Węgrzech dojdzie do rywalizacji w WTT Feeder. Zagra tam reprezentacja Polski w szerszym składzie – dodał Stefan Dryszel.

Obecnie Biało-Czerwoni przebywają w słoweńskiej miejscowości Otocec, gdzie uczestniczą w WTT Feeder. W czwartek rozpoczął się turniej główny w singlu, deblu i mikście.

Już tylko kilka tygodni pozostało do Mistrzostw Europy, które w dniach 13 – 21 sierpnia rozegrane zostaną w Monachium. To multisportowe ME, bowiem jednocześnie o medale walczyć będą przedstawiciele innych dyscyplin.